18.12.2019/17:57

Związkowcy za zniesieniem zakazu handlu w niedziele. W zamian chcą znacznie wyższych wynagrodzeń za pracę w niedziele i święta

Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa (były przewodniczący OPZZ na Mazowszu) zaapelował o pilną nowelizację ustawy ograniczającej handel w niedziele. „Uważamy, że znacznie lepszym rozwiązaniem od tego narzuconego przez rząd i NSZZ Solidarność, byłoby zniesienie selektywnego zakazu handlu i wprowadzenie zasady, zgodnie z którą za każdą pracę w niedziele i święta pracownicy otrzymywaliby 2,5 razy wyższe wynagrodzenie niż za pracę w dni powszednie” – napisał  Piotr Szumlewicz.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Zzzzz 19.12.2019

    Może i byłby dobry pomysł ale nigdzie w Europie i pewnie też na świecie nikt nie płaci 250% dniówki za nd i święta - więc pan związkowiec odleciał bardzo wysoko i pewnie skończyłoby się stawką niewiele wyższą lub machlojami byle tylko nie zapłacić

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.