20.06.2020/17:37

Związkowcy oskarżają Jeronimo Martins o ukrywanie informacji o zakażonych koronawirusem

Portugalski związek zawodowy oskarżył grupę Jeronimo Martins o ukrywanie informacji o zakażeniach Covid-19 przed pracownikami sieci Pingo Doce. Koncern, który jest również właścicielem sieci Biedronka w Polsce, odrzuca zarzuty.

Największy portugalski związek zawodowy, CGTP-IN, ogłosił, że grupa Jeronimo Martins „nie chroni pracowników i klientów w sklepach przed pandemią” - donosi serwis Observador.

„W różnych sklepach Pingo Doce w Lizbonie potwierdzono duży wzrost liczby pracowników zakażonych Covid-19, a firma nie podejmuje żadnych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa” - oskarża CGTP-IN. Według związku w jednym z hipermarketów Pingo Doce w lizbońskiej dzielnicy Telheiras, w którym stwierdzono zakażenia koronawirusem, pracownicy nie zostali poddani kwarantannie, tylko skierowano ich do innej części sklepu.

Jeronimo Martins poinformowało w odpowiedzi, że żaden z pracowników hipermarketu Pingo Doce w Telheiras nie był chory na Covid-19, i że firma przestrzega zasad bezpieczeństwa zleconych przez portugalskie służby sanitarne i epidemiologiczne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.