02.06.2021/11:02

Solidarność pisze do Morawieckiego w sprawie jak najszybszej nowelizacji ustawy o handlu w niedziele

NSZZ „Solidarność” apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o jak najszybszą nowelizację Ustawy o handlu w niedziele i święta, tak aby uniemożliwić działalność placówek, które świadczą usługi pocztowe. Portal wiadomoscihandlowe.pl widział kopię listu.

Pod listem podpisali się Alfred Bujara i Dariusz Paczuski. W liście wskazują, że prawo do niedzielnego odpoczynku jest „jednym z elementarnych praw pracowniczych”. Jednocześnie ubolewają, że furtką w przepisach okazała się możliwość działania placówek pocztowych. „Wskazywaliśmy na to zagrożenie jeszcze przed wejściem ustawy w życie i niestety nasze obawy się potwierdziły. Kolejne sieci handlowe wprowadzają w swoich placówkach usługę odbioru i nadawania paczek, co pozwala im udawać, że są placówkami pocztowymi i prowadzić handel w niedzielę” – piszą w liście związkowcy. 

„Nasze ogromne oburzenie budzi fakt, że w tym procederze uczestniczą firmy kontrolowane przez Skarb Państwa” – wskazują związkowcy i jako przykład wymieniają Ruch kontrolowany w tej chwili przez Orlen. „Należy zadać pytanie, w jaki sposób mamy oczekiwać od prywatnych sieci handlowych przestrzegania jakichkolwiek standardów dotyczących praw pracowniczych, skoro państwowe firmy, określane mianem „narodowych czempionów”, tego nie robią?” – pytają związkowcy.

Dlatego domagają się jak najszybszej nowelizacji ustawy i uprzedzają, że w obecnym kształcie jest ona martwym prawem.
 

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Antoni 13.06.2021

    Kim pani jest że tak chce spacerować po sklepach w niedzielę .Niech będą otwarte wszystkie urzędy w niedziele

  • Polak 02.06.2021

    Już widzę jak ruszą Żabki, które współpracują ze środowiskiem Rydzyka. Bujara, weź się lepiej nie ośmieszaj, bo gadacie te bzdety od ponad roku.

  • Ada 02.06.2021

    Dlaczego niedzielnego, co w tym dniu jest takiego wyjątkowego? Dlaczego nie np. "poniedziałkowego wypoczynku"?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także