10.09.2020/08:30

Związkowcy walczą o zwolnionych pracowników Castoramy. Pikieta przed ambasadą Wielkiej Brytanii

W czwartek odbędzie się pikieta przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie. „Solidarność” prosi o pomoc brytyjską dyplomację w sprawie zwolnionych dyscyplinarnie pracowników Castorama Polska.

W czwartek 10 września o godz. 10:30 przedstawiciele handlowej „Solidarności” złożą w ambasadzie Wielkiej Brytanii petycję w sprawie zwolnionych z pracy działaczy związkowych z sieci Castorama, która należy do brytyjskiej Grupy Kingfisher. Związkowcy chcą zaapelować do brytyjskiej ambasador Anny Clunes o podjęcie mediacji w trwającym konflikcie.

– Mimo licznych prób z naszej strony zarząd Castoramy w Polsce nie jest zainteresowany podjęciem dialogu z własnymi pracownikami. Dlatego liczymy, że pani ambasador zaangażuje się w sprawę i pomoże nam ten dialog odbudować - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

W listopadzie 2019 roku Castorama dyscyplinarnie zwolniła z pracy 10 działaczy Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska. Powodem były krytyczne wobec pracodawcy wpisy związkowców w mediach społecznościowych. W ocenie „Solidarności” zwolnienia były niesłuszne a firma już wcześniej utrudniała funkcjonowanie związku. 

– Na Wyspach Brytyjskich Castorama szanuje swoich pracowników i ich prawa. Chcemy, aby takie same standardy obowiązywały również w naszym kraju – mówi Bujara.

Zwolnieni związkowcy z Castoramy będą towarzyszyć Bujarze podczas składania petycji w brytyjskiej ambasadzie. - Będą z nami też członkowie „Solidarności” z innych sieci handlowych, którzy chcą wesprzeć swoich zwolnionych kolegów – mówi szef handlowej „S”. Związkowcy złożą petycję skierowaną do ambasador Anny Clunes w ambasadzie Wielkiej Brytanii przy ul. Kawalerii 12 w Warszawie. 

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • MF 14.09.2020

  P. Bujara, dla Pana liczą się tylko sieci handlowe. Zapomniał Pan o początkach Sekcji Handlu czyli sklepach "Społem" Dlaczego w niedzielę otwarte są Lewiatany i Żabki? Dlatego, że ojciec Rydzyk wyraził zgodę.

 • Jaca 10.09.2020

  Jakoś panie Alfredzie zapomniał Pan o drobnych sklepikarzach. Miało być uszczelnienie ustawy o handlu w niedzielę a tu cisza
  Czyżby dogadał się Pan z żabką ojca Tadeusza bo coś często Pana słychać w radio Maryja. Pozdrawiam

 • Jaca 10.09.2020

  Jakoś panie Alfredzie zapomniał Pan o drobnych sklepikarzach. Miało być uszczelnienie ustawy o handlu w niedzielę a tu cisza
  Czyżby dogadał się Pan z żabką ojca Tadeusza bo coś często Pana słychać w radio Maryja. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także