27.09.2020/18:23

Związkowcy z Castoramy informują o wygranych procesach z pracodawcą

Miniony tydzień przyniósł dobre wiadomości o kolejnych wyrokach na korzyść członków naszej Organizacji jak i samej Organizacji – informuje NSZZ Solidarność w Castorama Polska.

Organizacja związkowa działająca w imieniu należącej do niej pracowników Castoramy podała, że 14 września Sąd Okręgowy w Gliwicach VIII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych rozpatrzył negatywnie apelację Castoramy w sprawie bezprawnego zwolnienia pracownicy marketu z Tarnowskich Gór.

- W wyroku I instancji Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach wskazał wadliwy sposób doręczania korespondencji do naszej Organizacji – podaje NSZZ Solidarność w Castorama Polska. W wyniku prawomocnego już wyroku Castorama Polska musi wypłacić kobiecie odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę, na co wpływ miało wadliwe doręczenie korespondencji do Organizacji.

W dalszej części komunikatu organizacji związkowej czytamy: „21 września Sąd Rejonowy w Lubaniu Śląskim IV Wydział Pracy po raz kolejny przyznał rację przewodniczącemu naszej Organizacji i ponownie nakazał wykreślić drugą z nagan jaką został bezpodstawnie ukarany kolega Wojtek. Sąd w uzasadnieniu wskazał na liczne uchybienia  proceduralne i merytoryczne ze strony Castoramy.” 

W swoim oświadczeniu NSZZ Solidarność w Castorama Polska podaje, że „biorąc pod uwagę powyższy wyrok i ten wcześniejszy (również w sprawie nagany) nie sposób odnieść wrażenie, że była to próba szykan za działalność związkową”. Dalej związek twierdzi, że „Castorama Polska sp. z o.o. od listopada 2018 zwalnia i udziela kar porządkowych pracownikom z naruszeniem przepisów prawa.”

Poprosiliśmy spółkę Castorama Polska o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, uaktualnimy artykuł.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także