21.09.2016/16:27

Zwolnienia grupowe w sieci Delikatesy Alma! Pracę stracić może 1300 osób

Alma Market poinformowała w środę o planowanych istotnych zwolnieniach grupowych. Z wyliczeń firmy wynika, że pracę stracić może nawet 1321 pracowników.

Bezpośrednimi przyczynami szykowanych w giełdowej spółce zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności.

Procedura zwolnień grupowych przeprowadzona zostanie w trybie ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

W związku z planowanymi zwolnieniami, spółka przystąpiła już do procedury zawiadomienia zakładowej organizacji związkowej, a następnie zawiadomienia właściwego urzędu pracy.

Przypomnijmy, w miniony piątek spółka Alma Market skorygowała w dół swoje najnowsze prognozy finansowe w zakresie przychodów ze sprzedaży oraz zrezygnowała całkowicie z prognozowania wyniku netto na koniec roku fiskalnego. Firma złożyła także w sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

- Powyższa decyzja (o otwarciu postępowania sanacyjnego - dop. red.) podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki oraz akcjonariuszy. Spółka podjęła decyzję o konieczności podjęcia istotnych działań restrukturyzacyjnych, zmierzających do poprawy sytuacji finansowej spółki i uniknięcia ogłoszenia upadłości - podała wówczas Alma w komunikacie giełdowym.

We wcześniejszych prognozach, opublikowanych 21 marca br., Alma informowała, że spodziewa się w 2016 r. przychodów ze sprzedaży na poziomie powyżej 900 mln zł oraz zysku netto powyżej 7 mln zł. Jednak w minionym tygodniu te prognozy przychodów obniżone zostały do "powyżej 660 mln zł". Spółka zrezygnowała całkowicie z prognozy wyniku netto. - (Jego) wysokość uzależniona będzie od przebiegu procesu sanacji - podała Alma.

Czytaj także:
Na polskim rynku jest miejsce dla sklepów delikatesowych
Co dalej z siecią Alma? - analiza

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • niku 10.11.2016

    Kasa kasa

  • Ona 22.09.2016

    Bardzo smutne . Kolejna polska sieć upada , tylu ludzi traci pracę .

  • zyrafa 22.09.2016

    nie do wiary - parking przy delikatesach na Pilotów w Krakowie zawsze był pełny... to gdzie tkwi problem?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.