11.01.2019/12:35

Zwolnienia grupowe w Tesco obejmą sklepy, centra dystrybucji, a nawet biuro główne

Sieć Tesco, jak informowaliśmy wczoraj, planuje likwidację kolejnych 32 sklepów w Polsce. Zamknięcie placówek będzie się wiązało ze zwolnieniami grupowymi w sieci. Pracę stracić może maksymalnie 1300 osób, a zwolnienia grupowe potrwają od 1 lutego do 31 marca.

Jak zostały poinformowane związki zawodowe działające w Tesco, zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 1125 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych, a także do 175 osób sprawujących nadzór nad pracownikami.

Aktualnie sieć Tesco zatrudnia w Polsce około 20 tys. pracowników. Dla porównania, w połowie 2014 r. stan zatrudnienia w tej sieci w Polsce przekraczał 30 tys. osób.

Tesco miało wówczas ok. 450 sklepów w naszym kraju. Jednak od 2015 r. sieć sukcesywnie zamyka kolejne placówki w Polsce. Po zaplanowanej likwidacji 32 sklepów będzie obecna już jedynie w ok. 350 punktach w naszym kraju.

Oprócz zamknięcia 32 sklepów, Tesco planuje także likwidację niektórych działów w wybranych jednostkach organizacyjnych. Jednocześnie sieć zapowiedziała "zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, zamykanych jednostek oraz m.in. stanowisk: asystent ds. zapasów w formacie hipermarket oraz kompakt hipermarket, asystent ds. standardów sklepowych, asystent ds. kontroli rotacji towaru, doradca ds. obsługi klienta, koordynator, asystent ds. administracyjnych w formacie supermarket, specjalista zmiany nocnej, koordynator ds. relacji ze związkami zawodowymi oraz w obszarze personalnym".

Ponadto firma planuje "zmianę struktur" w sklepach na stanowiskach podstawowych i osób sprawujących nadzór nad pracownikami, jak również modyfikację struktur organizacyjnych w centrach dystrybucji, a nawet w biurze głównym. Tesco tłumaczy, że decyzja spowodowana jest "przyczynami ekonomicznymi".

Czytaj także:
Tesco zamknie 32 sklepy w Polsce i zwolni 1300 osób! Grupa rośnie, ale u nas wyniki są fatalne
Zobacz listę sklepów, które zamknie Tesco!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.