REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Krystyna Pawłowicz interweniuje w sprawie 100 mln euro pożyczki z EBOR dla Kauflanda

Krystyna Pawłowicz interweniuje w sprawie 100 mln euro pożyczki z EBOR dla Kauflanda (Facebook)

Strona 2 z 2
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Przeprowadzone przez Bank w różnych obszarach działalności biznesowej procedury due diligence (wszechstronne badanie “należytej staranności w działaniu”) wykazały, że umiejętności i systemy zarządzania kwestiami środowiskowymi, zdrowotnymi i pracowniczymi na etapie inwestycji i bieżącego zarządzania placówkami pozostają w zgodzie z wymogami EBOiR. Ustalono także, że firma wykazuje odpowiedni potencjał i zaangażowanie w kwestie wdrażania zasad społecznej odpowiedzialności biznesu CSR.

Jak pisaliśmy w maju br., Kaufland inwestuje w Polsce w rozwiązania ekologiczne, nowe technologie, które pozwalają na ograniczenie np. emisji CO2. W 2012 roku firma otworzyła w naszym kraju pierwszy obiekt z jedną instalacją łączącą w sobie takie funkcje jak chłodnictwo, klimatyzacja i ogrzewanie. Układ składa się pompy ciepła oraz z instalacji odzysku ciepła. Jak podkreślają przedstawiciele sieci obecnie technologię tę firma stosuje w ponad 40 marketach.

W nowych obiektach dotychczasowy czynnik chłodniczy oparty na fluorach został zastąpiony przez CO2 – jest on bardziej neutralny dla środowiska. I jak wyjaśniają przedstawiciele niemieckiej sieci, Kaufland nieustannie pracuje nad rozwiązaniami, które mają przyczynić się do ochrony środowiska – wprowadza oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne czy stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych.

Czytaj także:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Do cenzurujących 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Rany boskie puścili pismoki komentarze!!! STAŁ SIĘ CUD!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do cenzurujących 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Rany boskie puścili pismoki komentarze!!! STAŁ SIĘ CUD!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do cenzurujących 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Rany boskie puścili pismoki komentarze!!! STAŁ SIĘ CUD!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Lidl i Kaufland dostały preferencyjne kredyty na kwotę ok. 900 mln dolarów, których gównym celem jest wyrównywanie nierówności w bogactwie różnych państw. Kredyty te, z założenia finansują duże inwestycje infrastrukturalne oraz programy społeczne. Kredyt dla nich cyt. "na rozwój sieci sklepów w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej" nie ma takiego charakteru. O czym my mówimy, to jest załatwiona kasa na preferencyjnych warunkach na rozbudowę sieci i zagrabianie lokalnych rynków naruszająca zasady konkurencji.

  oceń komentarz
 • ~Pracownik Kaufland 4 ponad rok temuocena: 33% 

  Baaaardzo tępa kobieta. Wszystko zablokowac! Wszystko nie moze sie rozwijac ! Wszystko musi byc Polskie ! Nie będzie Niczego :D juz to kiedyś slyszalem.... Pewnie byla kiedys na zakupach w Kauflandzie i nie bylo Boczku i sloniny w promocji i sie chce zemscic. Niech pomysli o Tych Polakach ktorzy tam pracują oni tez na tym ucierpią ale ona przecież dba o Polaków wielka Pisiaczka krew mnie zalewa jak widze takich Tępych ludzi samam ma kupe kasy i robi problemy innym :/ stara .......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient Kauflandu 3 ponad rok temuocena: 67% 

  Ja tych inwestycji i modernizacji Kauflandu nie widzę. Sklep w Wągrowcu k. Poznania wygląda jak sprzed 10 lat - brudne wózki, straszna elewacja blaszana, nieporządek na sali sprzedaży.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~trzeźwy 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Po pierwsze: EBOR jest organem międzynarodowym. Nie ma powodu dla którego miałby nie udzielić pożyczki akurat firmie niemieckiej, a oburzanie się, że pieniądze "dla Niemców" pochodzą m.in. z naszych składek jest żenujące. Przez prawie dwadzieścia lat polskie firmy z różnych branż dostawały kredyty z EBOiR i dalej dostają. Po drugie: zastrzeżenia można by ewentualnie mieć gdyby bank odmówił udzielenia pożyczki na podobne cele którejś z polskich sieci handlowych a jednocześnie udzielił jej Kauflandowi, ale z treści artykułu raczej nie wynika, że taki jest problem? Po trzecie: pożyczka została uruchomiona w styczniu (!) a sprawa była ogólnie znana - pisały o niej m.in. Wiadomości Handlowe, ale również inne portale branżowe a także biznesowe, choćby money.pl. Trochę się pani poseł zeszło z przemyśleniem tematu i zgłoszeniem swoich obiekcji... Reasumując - fantastyczne zagranie pod publiczkę, nic nie da, ale można się pokazać jako obrońca narodu przed najazdem Niemców... ech...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bakbar 1 ponad rok temuocena: 57% 

  B R A W O szkoda,ze jakieś 20 lat za późno

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony