REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Na platformie Frisco.pl ponownie dostępny jest alkohol

Na platformie Frisco.pl ponownie dostępny jest alkohol (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Za pośrednictwem platformy Frisco.pl ponownie można kupować alkohol. Firma Frisco, mająca ostatnimi czasy problemy administracyjne ze sprzedażą alkoholu, znalazła sprytny sposób. Wystarczyło zarejestrowanie nowej spółki FR24. Nowa spółka, zlokalizowana w miejscu działającego od niedawna magazynu Frisco w Klaudynie, uzyskała odpowiednie zezwolenia i zaczęła sprzedaż alkoholu.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 09.02.2020)

- Od początku grudnia sprawdzamy, jak ofertę naszego partnera przyjmą klienci. Frisco.pl nie jest sprzedawcą produktów alkoholowych widocznych na naszej stronie; jest nim spółka FR24, a witryna frisco.pl służy prezentacji asortymentu tego sklepu - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Jacek Palec, prezes Frisco.pl, należącego od niedawna w całości do Grupy Eurocash.

FR24 to spółka zarejestrowana pod koniec września 2019 r. Jej prezesem jest Tomasz Michalski, czyli dyrektor ds. komercyjnych Frisco. 100 proc. udziałów w FR24 należy do Frisco. Spółka FR24 wkrótce po powstaniu uzyskała zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych (wszystkich rodzajów), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Łącznie są to trzy zezwolenia, a zostały wydane 14 listopada przez wójta gminy Stare Babice. Uprawnienia przyznano FR24 na okres do 24 listopada 2024 r.

Biznesy Frisco i FR24 rozdzielone zostały tak bardzo, jak to tylko możliwe. Na platformie Frisco.pl klienci zamawiający alkohol razem z żywnością otrzymują czytelny komunikat, sprzedawcą których produktów jest Frisco, a których FR24. Przy składaniu zamówienia klient musi zaznaczyć zgodę na obsługę dostawy z FR24 przez Frisco. Nawet kurierzy, którzy dostarczają towary, przyjeżdżają do domu klienta z dwoma terminalami płatniczymi: jednym do zapłaty za zamówienia z Frisco, drugim - za zamówienia z FR24.

- Sprzedawcą produktów alkoholowych widocznych na stronie www.frisco.pl jest spółka FR24. Strona www.frisco.pl służy jedynie prezentacji asortymentu spółki FR24, a dostawa produktów wraz z zakupami z Frisco jest jedną z opcji odbioru zamówienia - tłumaczy Jacek Palec w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Jak wyjaśnia prezes Frisco, oferta alkoholowa FR24 widoczna jest na stronie Frisco.pl tylko dla zalogowanych klientów, którzy potwierdzili swój wiek podczas rejestracji konta. - Przy finalizacji zamówienia klient może wyrazić chęć otrzymania produktów zakupionych ze sklepu FR24 razem z dostawą zakupów z Frisco.pl. W takim przypadku nasz kierowca zobowiązany jest do zweryfikowania wieku oraz stanu trzeźwości odbierającego, a także do pobrania specjalnego oświadczenie od klienta - podkreśla prezes Frisco.

Jacek Palec dodaje, że alkohol nie jest dla klientów Frisco.pl produktem pierwszej potrzeby "i nie wpływa na zmianę sposobu dokonywania zakupów przez potencjalnych klientów". - Stale poszerzamy asortyment na naszej stronie, dlatego zdecydowaliśmy się na prezentację oferty alkoholowej w porozumieniu z partnerem, który odpowiada za jego sprzedaż - mówi Palec.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 18

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~xxxx 3 21 dni temuocena: 100% 

  I bardzo dobrze, że sprzedaje! Zamówienie wina czy piwa przez internet, to świetna sprawa!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jusek 2 24 dni temuocena: 100% 

  @elomelo - jakiego prawa ? A co z tymi co obchodzą Konstytucję i nie respektują wyroków sądowych i tworzą bezprawie mimo, ze w nazwie mają zupełnie co innego ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~elomelo 1 24 dni temuocena: 13% 

  wyglada jak obchodzenie prawa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony