REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Sklep Moje Auchan w Warszawie

Sklep Moje Auchan w Warszawie (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 2
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

- Mamy pod Schieverem dwa hipermarkety franczyzowe. Jednak trudno oczekiwać w 2019 r., że ktoś przyjdzie do nas i powie: słuchajcie, mam 5 tys. mkw., chcę zrobić z wami interes. Nie spodziewamy się raczej takich sytuacji, ale niczego nie wykluczamy - mówi nasze źródło.

Spośród sieci hipermarketowych w Polsce dotychczas tylko Carrefour otworzył się mocno na franczyzę i zaistniał w tym obszarze rynku. Tesco, choć planowało sklepy convenience Tesco Express w naszym kraju, ostatecznie musiało ciąć wydatki inwestycyjne i mocno restrukturyzować swój biznes. Auchan zdaje się zmierzać śladami Carrefoura. Czy jednak nie jest już za późno, by dokonać tego rodzaju zwrot?

- Teraz na pewno jest trudniej niż wtedy, kiedy mieliśmy po raz pierwszy pomysł, aby rozwijać się we franczyzie. Wtedy polski rynek handlowy nie był jeszcze tak zapełniony, jak dziś. Nie będzie łatwo, ale na pewno znajdziemy dużo lokalizacji i przedsiębiorców chętnych do otwierania sklepów Moje Auchan czy Auchan Supermarket - podkreśla nasz rozmówca.

Auchan posiada dziś w Polsce 109 sklepów stacjonarnych, z czego 7 to placówki convenience, a resztę stanowią hipermarkety i supermarkety. Do sieci należy także e-sklep z żywnością Auchan Direct.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Franek 2 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Dokładnie, kolejne sklepy po Piotrze i Pawle przechodzą do Auchan szykują się tez przejścia z obecnego Spara modelu Auchan nie ma co z Pip/Spar porównywać bo to jest przepaść pod każdym względem. Zainteresowani niech sobie to poprostu zweryfikują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Urszula 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Wolny rynek, każdy niech zdecyduje sam a nie słucha tylko wizjonerów np z wasz sklep Spar.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony