REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BANER GŁÓWNY (GRUDZIEŃ 2019)
Kasysamoobsługowe w sklepie Biedronka przy ul. Modlińskiej w Warszawie

Kasysamoobsługowe w sklepie Biedronka przy ul. Modlińskiej w Warszawie (Jeronimo Martins / Biedronka)

Do końca marca 2020 r. w 116 z 159 sklepów działających w regionie warszawskim zostaną zainstalowane kasy samoobsługowe. Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu były obecnie jedynie w kilkunastu placówkach, a teraz są w kilkudziesięciu może oto oznaczać, że firma podjęła decyzję o szerokim wdrożeniu tego typu rozwiązań.

REKLAMAPurella - SuperMusli - Belka w artykułach (16-31.12.2019)

Rosnące koszty pracy i brak pracowników na rynku, a także próba poradzenia sobie z problemem jakim są kolejki, to główne przyczyny decyzji władz spółki Jeronimo Martins, do której należy Biedronka. Wpływu miały na nią także spadające koszty kas i coraz lepsze, bardziej przyjazne klientowi urządzenia oferowane przez producentów sprzętu. Wydaje się, że wraz z postępującą transformacją cyfrową i edukacją technologiczną sami konsumenci zaczynają doceniać tego typu rozwiązania.

Co ciekawe, w części sklepów sieci liczba kas samoobsługowych jest większa niż liczba kas tradycyjnych obsługiwanych przez kasjera. Przykładem takiej placówki jest świeżo otwarta Biedronka przy ul. Modlińskiej na północy Warszawy, która została wyposażona w siedem kas samoobsługowych i cztery standardowe.

Warto dodać, że nowy sklep wyposażony został w system wykrywania kolejek do kasy, który od zawiadamia obsługę gdy zaczynają się tworzyć.

Biedronka zarządza w Polsce siecią ponad 2950 sklepów, które działają w ponad 1100 miejscowościach. Od 1995 r. Grupa Jeronimo Martins zainwestowała w Polsce ponad 14 mld zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 25

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ter 8 14 dni temuocena: 100% 

  Kasy samoobslugowe powinny tez byc gotowkowe.

  Edytowany: 14 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ac_cobra 7 15 dni temuocena: 100% 

  Jak Was wszystkich w pracy zastąpią roboty... to będziecie za darmo w MOPSie odbierać jedzenie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AW 6 17 dni temuocena: 0% 

  Toshiba wypada lepiej. Chyba też Fujitsu. Nie wiem jak wypada z nowo zadebiutowaną propozycją Elzabu. NCR, jak tragiczny, to tylko najnowszy. W Tesco są starsze NCR-y które dla mnie wypadają lepiej. Kiedyś w niektórych porealowych Auchanach były jeszcze tragiczniejsze no-name'y, zbudowane z byle jakich części i bez obsługi Skarbonki. W nich były zbędne i awaryjne wagoskanery - po co, kiedy się tu produkty ważone z reguły etykietuje? Ale, chociaż sprawdzałem to w łódzkim Tulipanie, wymienili no-name'y na Toshiby.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Justus 5 18 dni temuocena: 100% 

  Carrefour wlasnie ma tragiczne wadliwe wagoskanery. Ncr ma najbardziej niezawodne urzadzenia. Mysle ze Carrefour tez na nienprzejdzie bo we Francji tylko ncr jest w tej sieci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bidul 4 19 dni temuocena: 50% 

  Nie w Carrefour są inne. W Biedzie są montowane NCRy i są gorsze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaczor 3 19 dni temuocena: 33% 

  Dobry pomysł o ile system i sprzęt będzie odpowiednio niezawodny. Do tego najlepiej ograniczyć płatności do transakcji bezgotówkowych, natomiast obsługę gotówki zostawić w kasach z kasjerem (np. 10 kas z czego 2-3 tradycyjne).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jendrula 2 19 dni temuocena: 100% 

  To są te same kasy, co w Carrefourze?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Amman 1 20 dni temuocena: 60% 

  Szkoda, że wymieniają je na NCRy. Już miałem okazję testować i uważam, że są tragiczne i nieintuicyjne. Duży krok w tył...ale zapewne kasa w projekcie się zgadza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony