REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(fot. materiały prasowe)

Sieć stacji BP w Polsce powiększyła w ostatnich tygodniach się o pięć nowych obiektów, w tym cztery to przejęte stacje od sieci Arge – podała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Obecnie sieć BP liczy 558 stacji, w tym 240 stacji partnerskich i blisko 50 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych.

Nowe stacje brytyjskiego koncernu to BP Praga w Warszawie, a także przejęte od spółki Arge obiekty BP Huta i BP Dratewka w Krakowie, BP Podhale w Czarnym Dunajcu oraz BP Musiałówka w Gorlicach, podano także.

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na nabycie przez BP Europa części mienia spółki Tomsol. To kolejna lokalna sieć stacji po firmie Arge, którą przejął brytyjski koncern paliwowy w Polsce.

Jak wylicza Polska Izba Paliw Płynnych, sieć BP ma w Polsce najwięcej stacji partnerskich spośród dużych koncernów: 40% - według bazy URE. PKN Orlen to 25% stacji franczyzowych, Grupa Lotos - 38%, Circle K - 21%, a Shell - 8%. Więcej stacji franczyzowych ma jedynie sieć Moya, która w zdecydowanej większości opiera się na tej formie działalności. Ponad 80% stacji Moya to placówki franczyzowe.

Przypomnijmy, że koncern BP, który rozpoczął działalność w Polsce w 1991 r., miał 551 stacji paliw na koniec 2018 r., co oznaczało drugą pozycję na rynku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony