REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Na zdj. otwarcie 300. sklepu sieci Chata Polska

Na zdj. otwarcie 300. sklepu sieci Chata Polska (fot. Chata Polska)

Od czwartku 12 grudnia sieć Chata Polska liczy już 300 sklepów. Jubileuszowa placówka otwarta została w Kuślinie, przez Katarzynę i Mariusza Laskowskich, którzy już wcześniej prowadzili pięć franczyzowych sklepów pod tym szyldem.

REKLAMA

Chata Polska dwa lata temu miała 247 sklepów, a bieżący rok rozpoczęła z 268 placówkami, co oznacza, że od stycznia urosła o 32 sklepy (w ujęciu netto). Tym samym plan otwarć na ten rok zrealizowany został z nawiązką. Przypomnijmy, że zakładał on powiększenie sieci o minimum 19 sklepów w całym 2019 r.

Lokale istniejącej na rynku od 1997 r. Chaty Polskiej znaleźć można dziś w siedmiu województwach: dolnośląskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim oraz zachodnio-pomorskim.

Najnowsza placówka Chaty Polskiej posiada ponad 500 mkw. powierzchni sprzedażowej. Koncentracja na nieco większych sklepach niż dawniej to także istotny element strategii sieci. - Staramy się, aby do sieci przystąpiły sklepy o jak największym metrażu - deklarował niedawno Sylwester Maćkowiak, dyrektor zarządzający Marola, podkreślając, że zdarzają się też przyłączenia sklepów o powierzchni nawet 150 mkw.

Asortyment 300. Chaty Polskiej - podobnie jak innych sklepów tej sieci - mocno skoncentrowany jest na produktach świeżych: owocach, warzywach, nabiale, wędlinach, mięsie oraz garmażerii.

Co ciekawe, w sklepie znaleźć można wyroby piekarnicze i cukiernicze wytwarzane bezpośrednio przez... franczyzobiorców. Przetwórstwo tego rodzaju stanowi drugą gałąź ich działalności biznesowej.

Przypomnijmy, że Chata Polska pracuje aktualnie nad nowym konceptem sklepowym. Robert Siemiński, właściciel Grupy Mar-Ol oraz Sylwester Maćkowiak, dyrektor zarządzający Marola, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl deklarowali, że pilotaż placówek planowany jest na 2020 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony