REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)
 Nowy lokal Costa Coffe w Gdańsku

Nowy lokal Costa Coffe w Gdańsku (fot. mat. prasowe)

Dwaj giganci na rynku spożywczym i kawiarnianym - Coca Cola i Costa Coffee, niebawem połączą siły. Jak wynika z informacji BBC, w przyszłym roku dojdzie do przejęcia jednej z największych firm na rynku HoReCa przez napojowego potentata.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Łączna wartość transakcji ma wynieść 3,9 mld funtów. Dotychczasowym właścicielem była firma Whitbread. Dla przypomnienia, przejęła ona Costa Coffee w1995 roku za zaledwie... 19 mln funtów. Wówczas sieć miała 39 kawiarni. Dziś - 2,4 tys. w samej Wielkiej Brytanii i 1,4 tys. w innych krajach (w tym w Polsce). Oprócz tego Costa to ponad 8,2 tys. urządzeń vendingowych.

Zanim dojdzie do finalizacji transakcji, spodziewanej w I połowie przyszłego roku, zgodę na jej zawarcie muszą wyrazić m.in. udziałowcy Whitbread oraz organy nadzorujące koncentracje.

Costa w Polsce ma obecnie około 150 kawiarni. Jak wynikało z niedawnych doniesień Pulsu Biznesu, celem firmy jest podwojenie tej liczby w następnych latach.

Na polskim rynku Coca-Cola oferuje obecnie 43 produkty w 13 pojemnościach – od napojów gazowanych, takich jak Coca-Cola, Fanta, Sprite, tonic Kinley, poprzez mrożone herbaty, soki, wody mineralne, napoje energetyzujące, aż do napojów dla sportowców.

W 2017 r. 27 proc. całego portfolio produktów Coca-Cola w Polsce stanowią napoje o obniżonej lub zerowej zawartości cukru, o 5,3 p.p. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Jednocześnie w ramach europejskiego zobowiązania Coca-Cola obniży do roku 2020 całkowitą kaloryczność swoich produktów o 10 proc. Zobowiązanie to wpisuje się w globalną strategię firmy, która w 2016 roku zmodyfikowała receptury ponad 200 swoich produktów i wprowadziła na rynek prawie 500 nowych napojów o obniżonej lub zerowej zawartości cukru.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mike 2 10 miesięcy temu

  Jak będzie ogólnodostępna w PL fanta i sprie zero, to będę wpadał na kawę do Costa ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Midas 1 10 miesięcy temu

  Nie "połączą sił" bo to nie jest fuzja, tylko przejęcie! Taki błąd w wortalu branżowym nie powinien mieć miejsca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony