REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

PRAWO I FINANSE

 

8 listopada 2019, 11:58

Jak zapowiedziała Izabela Kucharska, zastępca głównego inspektora sanitarnego, podatkiem miałyby zostać objęte wszystkie produkty, zawierające przynajmniej 5 gramów cukru na 100 gramów produktu.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

- Liczę na to, że w nowej kadencji Sejmu uda się taki projekt przeprowadzić – powiedziała Kucharska w rozmowie z serwisem money.pl. Dodała jednocześnie, że cena tego typu produktów mogłaby wzrosnąć nawet o 20%. Celem jest jednak edukacja żywieniowa i zmniejszenie problemów z nadwagą wśród polskiego społeczeństwa.

Ekspertka podkreśliła, że pieniądze z podatku miałyby zostać przekazane na poprawę zdrowia publicznego w Polsce. Obecnie kwestia podatku cukrowego jest etapie konsultacji ze środowiskami medycznymi, a także producentami. – Producenci chętnie siadają do rozmów i chcą zmniejszyć zawartość cukru w swoich produktach – powiedziała Kucharska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony