REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Kolejna wersja systemu Android będzie nosiła nazwę Android 10

Kolejna wersja systemu Android będzie nosiła nazwę Android 10 (fot. Flickr/C.Grenier, na lic. CC BY-SA 2.0)

Kolejna nazwa systemu operacyjnego Android nie będzie nawiązywała do słodyczy - informuje "Puls Biznesu". Właściciel systemu, Google, doszedł do wniosku, że użytkownicy urządzeń mieli trudności ze zidentyfikowaniem po samej nazwie, która wersja Androida jest najnowsza.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Dotychczas kolejne edycje systemu Android nawiązywały w swoim nazewnictwie do słodyczy. Ponadto nazwa każdej kolejnej wersji oprogramowania rozpoczynała się od następujących po sobie liter alfabetu.

Dawne Androidy nosiły nazwy typu Cupcake (babeczka), Donut (pączek) czy Eclair (ekler). W nazwach nowszych wersji Androida pojawiły się nawet znane marki producentów słodyczy, takie jak KitKat czy Oreo.

Jak jednak donosi "PB", kolejny Android nazwany zostanie po prostu... Android 10. Gdyby Google nie zdecydował się na zerwanie z dotychczasową nomenklaturą, stanąłby przed nie lada zadaniem - to dlatego, że literą alfabetu od której zaczynałaby się nazwa kolejnego, dopiero przygotowywanego systemu, byłoby "Q".

- Niezwykle ważne jest, aby nazwa systemu operacyjnego była jasna i zrozumiała dla wszystkich na świecie. Dlatego następna wersja Androida będzie używała numeru wersji i nazywała się po prostu Android 10. Uważamy, że ta zmiana uprości nazewnictwo i będzie bardziej intuicyjna dla naszych użytkowników. I choć jest wiele kuszących deserów na "Q", jesteśmy przekonani, że nadszedł czas na dokonanie tej zmiany - czytamy na blogu Google.

Z systemu operacyjnego Android korzysta aż 2,5 miliarda urządzeń na świecie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony