REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

konsument i trendy zakupowe

 

23 października 2019, 12:38

Centrum handlowe

Centrum handlowe (Pixabay.com)

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wyniki koniunktury w październiku 2019 roku. Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego we wrześniu 2019 r., ale jest niższym niż w październiku 2018 r.

REKLAMA

Na szczególną uwagę zasługuje wskaźnik handlu detalicznego, który jest zbliżony do notowanego w ubiegłym miesiącu. W stosunku do października 2018 r. wartości składowej dla handlu są niższe.

Jak podał GUS, przewidywania dotyczące sprzedaży są pesymistyczne, wobec pozytywnych prognoz formułowanych miesiąc wcześniej. Bieżący stan zapasów towarów jest uznawany za zbliżony do odpowiedniego w stosunku do zapotrzebowania.


Wskaźnik ufności i jego składowe – handel detaliczny 

Wskaźnik ufności w handlu detalicznym, który oparty jest na wynikach badań koniunktury przeprowadzonych wśród przedsiębiorstw, kształtuje się na poziomie nieco niższym w stosunku do sygnalizowanego we wrześniu 2019 r. 

Wskaźnik ten dotyczy opinii na temat bieżącej sytuacji gospodarczej oraz oczekiwań przedsiębiorców co do przyszłego rozwoju. Oddzielne dane wyliczane są dla przetwórstwa przemysłowego, budownictwa, usług i handlu detalicznego. Każdy z nich liczony jest jako prosta średnia arytmetyczna wyrównanych sezonowo sald pozytywnych i negatywnych odpowiedzi na wybrane pytania.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony