REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

(for. materiały prasowe)

Pracownicy zakładu muszą dojeżdżać do pracy do Sosnowca. Wyjazd o 4 rano, 14 godzin poza domem – alarmuje serwis dziennikzachodni.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Przypomnijmy, że na początku września 2019 roku Zakłady Mięsne Henryk Kania w Pszczynie przejął zarządca sądowy, a były prezes został zatrzymany przez CBŚP.

Sam Henryk Kania, który mieszka za granicą, w rozmowie z Business Insider twierdzi, że układ chce go dobić oraz że czuje się opluty i znieważony.

Dziennikzachodni.pl donosi, że pracownicy natomiast są oddelegowani do pracy w ZM Silesia w Sosnowcu. Nierzadko muszą wstawać o 4 rano, żeby zdążyć na autobus do Sosnowca. 12 listopada 2019 roku zmieniły się im warunki zatrudnienia.

Zakłady Mięsne Henryk Kania w Pszczynie od początku lata 2019 r. znajdują się w centrum zainteresowania mediów. Zaczęło się od strajku pracowników ukraińskich, którzy domagali się zaległych wypłat. Okazało się wtedy, że firma ma problemy z dotrzymywaniem terminów wypłat. Wkrótce potem wyszły na jaw poważne kłopoty finansowe firmy.

Jak w tej chwili wygląda sytuacja pracowników ZM Henryk Kania? Jak anonimowo powiedziała jedna z pracownic, działy paczkowania i produkcji są oddelegowane do pracy w Zakładach Mięsnych Silesia w Sosnowcu, na trzy zmiany. Umowę oddelegowania sygnował Cedrob. Wypłaty na konto spływają regularnie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony