REKLAMAVOG Polska - Baner Główny (16-30.03.2020)

1,3 mln pracowników ze Wschodu, przede wszystkim z Ukrainy, chciały zatrudnić w 2016 roku polskie firmy na podstawie uproszczonej procedury oświadczeń stosowanych przy zatrudnieniu sezonowym. To rekordowa liczba – podaje Rzeczpospolita na podstawie danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

REKLAMA

Zeszły rok przyniósł skokowy wzrost popytu na imigrantów. W Rzeczpospolitej czytamy, że według resortu pracy miniony rok był rekordowy także pod względem liczby zezwoleń na stałą pracę: wydano ich ponad 123 tys., niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Z tego 83 proc. Ukraińcom.

Zapotrzebowanie na pracę cudzoziemców wzrosło o dziesiątki tysięcy osób w budownictwie, transporcie i przetwórstwie przemysłowym. Jak informuje Rzeczpospolita, ponaddwukrotnie zwiększył się popyt w gastronomii i hotelarstwie.

Więcej w Rzeczpospolitej

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony