REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Konrad Kaszuba)

Jeronimo Martins zapłaci przeszło 86 tys. zł kary za powtarzające się uchybienia w zakresie informowania klientów o cenach produktów w sklepach sieci Biedronka. UOKiK utrzymał w mocy trzy decyzje zaskarżone przez portugalskiego operatora. 

REKLAMAWH Market MOSS_belka w artykulach_czerwiec-lipiec 2020

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że rozpatrzył odwołania Jeronimo Martins Polska od decyzji w sprawie kar pieniężnych nałożonych na ten podmiot w marcu br. z tytułu ponownego naruszenia obowiązków wynikających z przepisów o uwidacznianiu cen. 

Stanowisko Urzędu pozostało niezmienne, co oznacza, że operator sieci Biedronka musi zapłacić kary w wysokości 24,4 tys., 30 tys. i 32 tys. zł, będące efektem kontroli przeprowadzonych w listopadzie i grudniu minionego roku oraz w styczniu bieżącego roku w trzech sklepach sieci Biedronka, dwóch zlokalizowanych w Częstochowie i jednym w Darłowie.

Inspektorzy reprezentujący Śląskiego i Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej stwierdzili w tych placówkach naruszenia polegające na braku uwidaczniania cen i/lub cen jednostkowych, albo też błędnym wyliczeniu tych ostatnich w przypadku od kilku do kilkudziesięciu partii towarów.  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wysoki koszt niskich cen. 5 wczoraj 18:07

  To nie jest tak, że pracownicy nie mają czasu. To od początku i w założeniu strategii codziennie niskie ceny = codziennie niskie zatrudnienie = codzienna praca ponad siły = codzienna akceptacja niedomagań. Mnóstwa cen nie ma, są nieaktualne albo towar w złym miejscu i nie dojdziesz do cen. I zwalają na skalę. Haha. Teraz ktoś w końcu zauważył, że to nie jest normalne tj. ograniczyć personel i liczyć, że się jakoś uda bo mandatów malo i niskie vs wzrost zatrudnienia bardziej opłacało się płacić te śmieszne mandaty. JMD na tym korzystało ktoś w RP akceptował ich nadużycia, a pieniądze ładowali ładują i będą ładować w predatory pricing tj. dumping tj. Dewastowanie małych sklepówi i ekspancje, a są tani dopóki pracowników jest za mało, a pensje za niskie i dopóki ktoś im na taki model działalności pozwala. To jakby ścigać się na drodze Zakopane Gdańsk tylko jeden jedzie prawie przepisowo, a JMD Jedzie CIAGLE łamiąc lub naginając przepisy i ewentualnie płaci skromny mandat. Kto wygra?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 4 wczoraj 10:31ocena: 67% 

  Firma dba o pracowników socjalnie i to bardzo ale praca jest w niej bardzo ciężka Pracownikom na zmianie wypadało by się rozdwoić wtedy wszystko byłoby zrobione Przykra sprawa oni poprostu nigdy nie mają czasu na te cenowki bo muszą być kasjerem ,magazynierem ,piekarzem ,sprzedawcą....Z jednego człowieka chcą na siłę zapewnić sobie pracę na całym sklepie W większych sklepach jest więcej pracowników ale niech was to nie zmyli obrót jest większy i dla tego myślą wtedy o kasjerach ,kasa jest ważna .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kupiec 3 wczoraj 08:50ocena: 0% 

  Taka kara to jakiś żart!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kj 2 wczoraj 08:49ocena: 0% 

  kwoty śmieszne to raz, a dwa to są kary z trzech sklepów... więc może urząd by skontrolował całą sieć? jakby tak dostali nawet te 30tys ale za kazdy sklep z uchybieniami (w praktyce pewnie byloby to jakies 95% sklepów) to by niezła sumka się z tego ukręciła, a tak, to kara symboliczna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ed 1 wczoraj 06:04ocena: 50% 

  kwoty śmieszne patrząć na relację do ebidta firmy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony