REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)

- Sprzeciwiamy się rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, jakoby spółka Spar Polska SA nie posiadała licencji na organizowanie sieci Spar na terenie Polski - pisze w liście do franczyzobiorców, do którego dotarła redakcja wiadomoscihandlowe.pl, Leszek Bać, prezes Bać-Polu i Spar Polska. Jednocześnie rzeszowska spółka zawarła już list intencyjny z inwestorem, który jest notowany na giełdzie papierów wartościowych.

REKLAMA

Pismo zostało wysłane 24 kwietnia br. a jego adresatami są franczyzobiorcy sieci Spar Polska. Władze firmy wezwały do zaprzestania kontaktowania się z osobami, które namawiają do rozwiązania umów franczyzowych zawartych ze Spar Polska.

Przypomnijmy - w lutym br. umowę na master franczyzę sieci Spar w Polsce polskiej spółce wypowiedział jej właściciel - holenderska spółka Spar International.

Spar Polska odnosi się oficjalnie do wypowiedzenia umowy franczyzowej przez Spar International. Zdaniem polskiej firmy, obie strony umowy mają prawo do jej wypowiedzenia, ale "za wieloletnim okresem". Ponadto "nie zaistniały żadne okoliczności uprawniające Spar International do rozwiązania tej (...) Umowy ze skutkiem natychmiastowym. W związku z tym Główna Umowa Licencyjna jest nadal obowiązująca" - pisze Spar Polska.

Dlatego Spar Polska wystąpił już na drogę prawną przeciwko osobom reprezentującym Spar International (za wypowiedzenie umowy licencyjnej) oraz Spar Group (za bezprawne działania naruszające zasady uczciwej konkurencji). Jednocześnie 25 kwietnia (co przedstawiciele Bać-Polu potwierdzili wczoraj w komentarzu dla wiadomoscihandlowe.pl) sprawa została skierowana do sądu w Amsterdamie.

Bać-Pol informuje również o prowadzonych rozmowach związanych z pozyskaniem inwestora strategicznego dla spółek z grupy. Bać-Pol oraz tajemniczy inwestor podpisali już list intencyjny, a obecnie prowadzony jest audyt due diligence. Bać-Pol nie zdradza nazwy podmiotu, ale ujawnia, że chodzi o "podmiot notowany na giełdzie papierów wartościowych, działający w branży FMCG".

Prezes Bać-Polu w piśmie prosi również franczyzobiorców o "wykazanie cierpliwości i niepodejmowanie działań, które mogłyby negatywnie wpłynąć na sieć Spar". Leszek Bać tłumaczy, że proces pozyskania inwestora jest czasochłonny, a o kolejnych etapach tego procesu będzie informował.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O KIERUNKACH ROZWOJU SEKTORA HANDLOWEGO W POLSCE ZAREJESTRUJ SIĘ I WEŹ UDZIAŁ W 12 KONGRESIE FMCG 2019. KLIKNIJ I SPRAWDŹ AGENDĘ I LISTĘ GOŚCI

W piśmie prezes Bać-Polu apeluje również o zaprzestanie bezprawnych działań "do których być może zostaliście Państwo przypadkowo wciągnięci". Wzywa również o powstrzymanie się od udziału w spotkaniu, które odbyło się wczoraj, 25 kwietnia, w Katowicach - między przedstawicielami Spar Group z RPA a franczyzobiorcami.

Zdaniem Bać-Polu działania Spar Group z RPA są próbą wrogiego przejęcia Spar Polska. Według firmy rozpowszechniane są fałszywe informacje na temat spółki Spar Polska, a takie działania mają stanowić czyn zabroniony opisany w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~anonin 6 4 miesiące temu

  Od wczoraj budynek Bać Pol więc i Spar stoi pusty zamknięty i nikogo w środku .... Szkoda że taki koniec

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja z krainy czarów 5 6 miesięcy temu

  Dajcie spokój , jak L.B. Mówi ze coś jest jego , to jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abrakadabra 4 6 miesięcy temu

  To w końcu znaleźli inwestora czy nie, a po drugie w co ma inwestować .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Panie L.B., z całym szacunkiem, ale proszę skończyć z tą ignorancją z Pana strony. Nagle się Pan obudził, że coś się w firmą dzieje nie tak - po tym jak Pana wiecznie nie ma w niej - bo to golf, lub inne ważniejsze sprawy. Sam Pan doprowadził do tego co jest i to co się stało, to konsekwencja braku zaangażowania w firmę i słuchania ludzi, którzy zajmują się detalem na co dzień. Niech Pani nie ma pretensji do ludzi, którzy jeszcze trzeźwo i realnie myślą, że próbują ratować swoje rodzinne małe biznesy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hej 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Na którym etapie historii firmy bać założył Spara - bo nie mogę znaleźć info. Podobno jeszcze ktoś chce odbić macdonalda :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~FRANCZYZOBIORCA 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Należało walczyć o dobro sieci od dwóch lat. A Pan Bać zostawił franczyzobiorców samych sobie a sam wolał grać w golfa. Rzutem na taśmę chce nas sprzedać w niewolę Eurocashowi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony