REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Wizualizacja pierwszego Lidla w Miasteczku Wilanów

Wizualizacja pierwszego Lidla w Miasteczku Wilanów (fot. za: Facebook/L.Rakowski)

Sieć Lidl uruchomi swój drugi w warszawskim Wilanowie, a pierwszy w Miasteczku Wilanów sklep. Placówka działać będzie pomiędzy al. Rzeczpospolitej 29 a 31 i powinna zostać otwarta w tym roku - poinformował burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Przypomnijmy, że dyskontowa sieć już od wielu lat zabiegała o otwarcie sklepu w Miasteczku Wilanów. Od początku Lidl zabiegał o uruchomienie placówki właśnie przy Al. Rzeczpospolitej, w północno-zachodniej części Miasteczka Wilanów.

Urząd Dzielnicy Wilanów pod koniec 2016 r. informował o planach powstania we wspomnianym miejscu "budynku usługowego, którego inwestorem jest Lidl Sp. z o.o. Sp.k.". Jednak do dzisiaj sklep ten nie wystartował - m.in. po tym, jak przeciwko inwestycji protestowała część okolicznych mieszkańców, a w międzyczasie w pobliżu otwarto Biedronkę i Żabkę. Projekt inwestycji był kilkukrotnie zmieniany.

Ostatecznie podjęta została decyzja, że sklep przy al. Rzeczpospolitej zostanie wybudowany. Z informacji przekazanych przez burmistrza Wilanowa wynika, ze sala sprzedaży będzie się mieściła na pierwszym piętrze budynku. Parter zagospodarowany zostanie na parking. Auta będzie można zostawiać również za budynkiem. Powierzchnia sali sprzedaży sklepu wyniesie 1450 mkw.

Przypomnijmy, że Lidl otworzył pierwszy sklep w Wilanowie w styczniu tego roku, przy ul. Vogla 45.

Lidl posiada aktualnie w Warszawie 31 sklepów. Do dyskontowej sieci należy także 14 placówek w pobliskich miejscowościach (m.in. w Piasecznie, Radzyminie, Sulejówku, Legionowie, Wołominie, Konstancinie Jeziornie i Ząbkach).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony