REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Sieć Lidl, która w ubiegłym miesiącu dobiła do granicy 700 sklepów w Polsce, otworzyła w czwartek swoją placówkę numer 11000 na świecie.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Christian Kossmala, dyrektor ds. ekspansji w Lidl Stiftung nie wskazuje, który dokładnie sklep był tym jubileuszowym. Jak tłumaczy, sieć w tym samym czasie uruchomiła nowe punkty detaliczne w Polsce, Serbii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.

Najwięcej sklepów niemiecki dyskonter posiada na swoim rodzimym rynku, gdzie liczba placówek pod szyldem Lidl przekroczyła już 3,3 tys. Na drugim miejscu znajduje się Francja z liczbą ok. 1,5 tys. sklepów, a podium zamyka Wielka Brytania (ok. 770 sklepów).

Spośród niemal 30 rynków, na których obecny jest Lidl, Polska zajmuje pod względem liczby sklepów czwarte miejsce (700 placówek). Powyżej 600 sklepów Lidla działa jeszcze tylko w Hiszpanii i we Włoszech.

Lidl sukcesywnie wchodzi do kolejnych krajów - aktualnie buduje pierwsze sklepy w Estonii i na Łotwie. Latem 2017 r. sieć wchodząca w skład Grupy Schwarz zadebiutowała poza Europą, uruchamiając pierwszy sklep w Stanach Zjednoczonych. Dziś w USA Lidl dysponuje już siecią 77 placówek detalicznych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony