REKLAMAFord - Banner Główny

W jednym z popularniejszych produktów Lidla, odpowiedniku Thermomixa, który dyskont sprzedaje pod marką Monsieur Cuisine Connect, ukryto mikrofon. Sprawa stała się głośna, a Lidl postanowił się wytłumaczyć.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE - BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.11.2019)

Sprawę opisał francuski serwis Numerama. Ostatnio we Francji Monsieur Cuisine Connect sprzedawany był za 359 euro. Promocja cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów, bo oryginalny Thermomix kosztuje około 1300 euro. Wersja robota sprzedawana w dyskoncie powstaje w Chinach, a jego oprogramowanie oparte jest na Androidzie. Niestety, francuscy konsumenci dopatrzyli się tam jeszcze jednej, zagadkowej funkcjonalności. Pod ekranem dotykowym urządzenia ukryty został mikrofon.

Sprawa szybko stała się głośna, bo większość użytkowników obecność mikrofonu w sprzęcie kuchennym uważa za dziwne i niepokojące zjawisko. Jednak Lidl tłumaczy, że nie ma w tym nic tajemniczego. Gdy możliwości urządzenia zostaną dopracowane, będzie można sterować nim głosowo. Na razie mikrofon nie jest aktywny.

Sklep wydał w tej sprawie oświadczenie:

W wyposażeniu naszego robota Monsieur Cuisine Connect znajduje się tablet zawierający mikrofon, moduł ten jest natomiast nieaktywny. Jego obecność związana jest z prowadzonymi testami, które mają na celu dalszy rozwój oprogramowania i funkcji robota kuchennego. Zainstalowane oprogramowanie jest aktualnie całkowicie zamkniętym systemem, tylko techniczna ingerencja ze specjalistyczną i wąską wiedzą może umożliwić jakiekolwiek zmiany i modyfikacje. Pragniemy jednocześnie podkreślić, że taka procedura jest uważana za niewłaściwie użytkowanie sprzętu. Jako Lidl, nie ponosimy więc odpowiedzialności za nieautoryzowane zmiany w funkcjach urządzenia.

Chcieliśmy zaznaczyć, że pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i modułami Monsieur Cuisine Connect, tak by zwiększyć komfort jego użytkowania. W przyszłości jedną z takich funkcji może być funkcja głosowa - jednak wszelkie tego typu aktywacje będą możliwe jedynie za zgodą użytkownika.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony