REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Market Lidl w Łodzi, ul. Nowe Sady, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Market Lidl w Łodzi, ul. Nowe Sady, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Niemiecki dyskonter zmienił skład zespołu zakupowego. Ma to pomóc w nowej strategii firmy – byciu bardziej konkurencyjnym cenowo.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

O sprawie donosi portal lebensmittelzeitung.net. Według jego informacji sieć ma stać się bardziej agresywna i konkurencyjna cenowo. Dyskonter planuje skupić się w pierwszej kolejności na klientach posiadających kartę klienta Lidl Plus. Taki ruch to odpowiedź na wyłaniający się coraz bardziej kryzys gospodarczy związany z pandemią koronawirusa. Eksperci przewidują, że ze względu na wzrost bezrobocia, wielu konsumentów zacznie uważniej wydawać pieniądze i sięgnie po tańsze produkty.

Zmiana strategii spowodowała także zmiany personalne w samej grupie. Dotychczasowy dyrektor zakupów w Niemczech Jan Bock skoncentruje się głównie na zakupach w Belgii, Czechach, Irlandii, Holandii i na Słowacji. W Niemczech nowym dyrektorem zakupów będzie Dominika Kubisch.

Zmieniła się także rola Christopha Pohla. Nadal pozostanie on szefem oddziału w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie będzie także odpowiadał za międzynarodowy dział zaopatrzenia. Będzie koncentrował się na rozwoju marek własnych, kategorii owoców i warzyw, a także łańcuchu dostaw - kwestiach, które są niezbędne do zaostrzenia pozycji cenowej detalisty.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony