REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Marcin Świąć został prezesem Grupy SuperDrob

Marcin Świąć został prezesem Grupy SuperDrob (fot. mat. pras.)

Dotychczasowy wiceprezes SuperDrobu Marcin Świąć obejmuje stanowisko prezesa firmy. Ustępujący CEO César Lipka będzie rozwijał teraz nowe projekty spożywcze w spółce CPF Poland, a także zostanie przewodniczącym rady nadzorczej SuperDrobu.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Pozostanie Césara Lipki wyłącznie w spółce CPF Poland (w której pełni rolę CEO od 2017 r.) ma wzmocnić rozwój nowych produktów spożywczych, które nie mieściły się dotychczas w portfolio producenta drobiu. Będzie to rozwój półki dań gotowych (z drobiu i nie tylko), sprzedaż krewetek (dostępne w sieciach handlowych od grudnia 2019 r.) oraz nowości, na które rynek jeszcze musi chwilę poczekać. CPF Poland powstało dzięki współpracy SuperDrob z tajskim partnerem CP FOODS w 2017 r.

– Chciałem podziękować mojemu ojcu Henrykowi Lipce, założycielowi firmy – za rozwijanie przez 27 lat tego przedsiębiorstwa. Stoimy w pierwszym rzędzie polskich firm mięsnych. On już przechodzi na emeryturę, a ja będę kierował za niego radą nadzorczą SuperDrob. Ojciec został honorowym członkiem Rady Nadzorczej SuperDrob. Będzie nas wspierał. Synergia obu doświadczeń – SuperDrob SA i CPF Poland SA może przynieść nowe możliwości. Dodatkowo, spółka CPF Poland może korzystać z doświadczeń naszych tajskich partnerów. Biznes rolno-spożywczy w Azji jest pod wieloma względami bardziej innowacyjny względem europejskiego rynku – komentuje César Lipka.

To nie koniec zmian w grupie SuperDrob. Skład zarządu został powiększony o Jagnę Stanecką, odpowiedzialną dotychczas za kwestie księgowo-ekonomiczne (jako dyrektor ds. finansowych). Piotr Grzonkowski, do tej pory członek zarządu ds. ekonomiczno-finansowych (CFO) oraz osoba odpowiedzialna za budowę pierwszej wytwórni pasz w Łukowie, pełnił będzie teraz funkcję członka zarządu ds. rozwoju i agro w SuperDrob SA, sprawując jednocześnie funkcję prezesa zarządu w spółce ŁukPasz. Będzie kierował nowymi projektami w grupie.

Jarosław Kowalewski, dotychczas członek zarządu ds. strategii i rozwoju, zajmuje się teraz obszarem żywności dla zwierząt (petfood) na stanowisku prezesa zarządu w spółce PetRepublic, wychodząc z zarządu SuperDrob.

– Dalej będziemy realizować strategię firmy wytyczoną przez właścicieli. Naszym celem jest budowa w pełni zintegrowanego biznesu drobiowego, który będzie mógł w sposób elastyczny odpowiadać na potrzeby rynku polskiego i europejskiego i dostarczać powtarzalnej jakości produkty drobiowe z wartością dodaną. W Polsce stawiamy na produkty premium z Kurczaka Sielskiego. Nasz rynek eksportowy opiera się na dwóch głównych kanałach: duże sieci sklepowe i wiodące sieci restauracji. Dostarczamy tam głównie produkty wysoko przetworzone – mówi Marcin Świąć, prezes firmy SuperDrob.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony