REKLAMANaturio - baner główny - lipiec 2019

1 czerwca Marek Miętka obejmie stanowiska prezesa i dyrektora generalnego w sieci Piotr i Paweł. Były pracownik Tesco do zarządu supermarketowej sieci dołączył nieco wcześniej, bo już dziś, 18 maja.

REKLAMAKAiN - Belka w artykułach (lipiec 2019)
Marek Miętka od 1 czerwca będzie prezesem Piotra i Pawła

Marek Miętka od 1 czerwca będzie prezesem Piotra i Pawła (fot. Piotr i Paweł)

Nowy szef Piotra i Pawła w przeszłości pełnił m.in. funkcję dyrektora operacyjnego w Tesco Polska. W brytyjskiej sieci, z którą związany był od 2000 r., Marek Miętka odpowiadał za hipermarkety, w tym również hipermarkety kompaktowe.

Na tym nie koniec zmian na najwyższym szczeblu w Piotrze i Pawle. Wraz z początkiem czerwca twórcy sieci, Piotr Woś i Paweł Woś, przejdą z zarządu spółki do rady nadzorczej.

Przypomnijmy, że poprzednie zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej sieci miały miejsce na przełomie lutego i marca br. i były następstwem przejęcia 100 proc. udziałów w Piotrze i Pawle przez fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners. Radę nadzorczą opuścił wtedy Robert Krzak, obejmując stanowisko wiceprezesa sieci. Odpowiada on za proces poszukiwania inwestora dla sieci oraz zarządza franczyzą.

W szeroko rozumianym zespole zarządzającym Piotrem i Pawłem znajdują się także Maciej Stoiński (odpowiada za handel, marketing i logistykę) i Jakub Karbowiak (finanse). Trzyosobową radę nadzorczą (od czerwca będzie ona pięcioosobowa) tworzą natomiast przedstawiciele nowego właściciela sieci: Adam Chełchowski (prezes TFI Capital Partners), Paweł Bala (prezes Capital Partners) i Joanna Siempińska (ekspertka w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw).

- Zachowując dotychczasowy rodzinny charakter biznesu, umożliwiający szybkie podejmowanie decyzji, zamierzamy, korzystając z wieloletniego doświadczenia Marka Miętki, w optymalnym stopniu wprowadzić mechanizmy zwiększające efektywność biznesową i przejrzystość procesów - komentuje Piotr Woś.

W komunikacie opisującym najnowsze zmiany w strukturze zarządczej Piotra i Pawła napisano, że Piotr Woś i Paweł Woś - po przejściu z zarządu do rady nadzorczej - "będą aktywnie uczestniczyć w działaniach mających na celu poprawę rentowności grupy i finalizację procesu pozyskania inwestora strategicznego".

- Ze względu na zmiany zachodzące w sieci Piotr i Paweł i ich dynamikę, szeroko definiowany zespół menedżerski spotyka się co tydzień, a konsultacje pomiędzy zarządem i radą nadzorczą odbywają się w trybie codziennym - czytamy w komunikacie. - Ma to na celu,  wzorem najlepszych światowych praktyk biznesowych, zapewnienie pełnej spójności podejmowanych działań operacyjnych i strategicznych oraz maksymalizację efektywności całej organizacji, jaką jest sieć Piotr i Paweł - dodano.

Przypomnijmy, że 22 lutego rodzina Wosiów podpisała umowę inwestycyjną z TFI Capital Partners, na mocy której pozbyła się 100 proc. udziałów w Piotrze i Pawle na rzecz funduszy zarządzanych przez TFI. Pomiędzy stronami nie doszło wówczas do żadnych transferów pieniężnych. Nowy właściciel przejął kontrolę nad supermarketową siecią z celem stosunkowo szybkiego odsprzedania firmy inwestorowi branżowemu. Od tej drugiej transakcji, która dopiero jest przygotowywana, Wosiowie otrzymają na swoje konta pokaźny procent.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 26

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~nikt Ważny 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Piszecie o pionie decyzyjnym i zarządzie, przecież do tej pory decyzje podejmowała tylko jedna osoba i słyszała od swoich podwładnych tylko to co chciała usłyszeć....a dlaczego sytuacje "jest jaka jest" ? Nacisk na wynik, zwalnianie ludzi na sklepach, które swego czasu szczyciły się z szybkiej i profesjonalnej obsługi ( a teraz 30-40 minut do "lady z mięsem" i obsługa która nie rozumie co się do niej mówi ), okrojenie asortymentu, bo gdzie można było dostać coś specjalnego, oryginalnego jak nie w P&P ? Teraz, to już niewiele jest nawet z tych podstawowych artykułów....Wszystko padło bo panowie prezesi spółek i spółeczek przykleili się do swoich stołków, bo to przecież ciepła posadka, kasiora leci strumieniami, ciężko taczkę załadować. Jak to w anegdocie : Prezes pyta jak jest? Tak jednym słowem. - Jest dobrze. A w dwóch pyta prezes. - Nie dobrze, panie Prezesie. Od co, wszystko w temacie......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bora Komorowskiego 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Znam filozofa dość dobrze , 11 lat studiował leśnictwo , kilka lat na bazarze sprzedawca papierosów w Geant Kraków znali go wszyscy , Praca po 12 h i wielkie pomysły z których nic nie wynikało .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~misiek999 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Widzę, że część komentujących napisała o tym co chciałem dodać - a mianowicie zmiany, zmiany, zmiany na górze i cotygodniowe spotkania na temat co robić. Nikt natomiast nie pyta ludzi zarządzających bezpośrednio na sklepach jak szybko i bez wielkich nakładów uzdrowić sytuację - w zamiast wprowadzane są co chwilę pomysły z kosmosu. Kolejny Zarząd buja w obłokach w oderwaniu od realiów w placówkach handlowych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dariusz 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Pytacie co zrobi ? Po doświadczeniach powiem tak - nic . Palet do przesuwania w PiP nie ma , kurzu na półkach znajdzie wiele , nieścisłości w planogramach plus brak cennika - wszystko . Myślenie strategiczne to nie jego poziom .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stragan Rybitwy 4 ponad rok temuocena: 86% 

  Ciekawe ile go będą trzymać ? Tu nie ma cudów - bez kasy , PiP może tylko ładnie się sprzedać .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lewanda 3 ponad rok temuocena: 86% 

  Może wreszcie zajmą się Eminecjami które maja sklepy i wysokie stanowiska w firmie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Giza Albert 2 ponad rok temuocena: 61% 

  Właściwy człowiek na właściwym miejscu, za jego rządów rozwalił Tesco, do dzisiaj nie mogą się pozbierać a teraz Piotr i Paweł :] gratuluje wyboru właścicielom :)

  oceń komentarz
 • ~Handelek 1 ponad rok temuocena: 90% 

  Może wreszcie cały pion decyzyjny poleci, ktoś doprowadził do takiej sytuacji a jak zawsze nikt nie poleciał. Panowie z prezesów poszli na dyrektorów i doją do końca firmę. Liczą już premie ze sprzedaży.... Tak ot rodzina firma. Może wreszcie Panowie z CP przejrzą na oczy że firma pracuje dzięki specjalistom a nie dyrektorom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony