REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(fot. pixabay.com)

Krajowi producenci będą musieli dostosować się do nowych unijnych wytycznych dotyczących sprzedaży m.in. masła orzechowego czy mleka migdałowego. W przeciwnym razie grożą im wysokie kary – podaje „Wprost”.

REKLAMAMAGO - Euroshop - Belka w artykułąch (04-18.03.2020)

Jak podaje „Wprost”, Komisja Europejska odmówiła europejskim producentom korzystania z nazw: masło orzechowe, masło migdałowe, masło kakaowe, mleko migdałowe, mleko kokosowe oraz śmietanka kokosowa. Jest to efekt decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE z 14 czerwca 2017 r. Wtedy w wyroku uznano, że stosowanie nazw sugerujących produkt mleczny w nazewnictwie wyrobów roślinnych jest niezgodne z prawem.

Portal Wirtualna Polska postanowił zapytać kilku polskich producentów w jaki sposób chcą się dostosować do nowych unijnych wytycznych. Przedstawiciel marki Foods by Ann stworzonej przez Annę Lewandowską tłumaczył, że masła orzechowe zostaną zastąpione pastami orzechowymi. Podobny ruch planuje jeden z największych producentów na rynku - firma Sante. Małgorzata Dziubała, dyrektor marketingu marki powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską, że w spółce nadal trwają prace nad sprostaniem nowym wytycznym, jednak w żadnych wypadku firma nie planuje zaprzestania produkcji maseł orzechowych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tołdi 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Rozwiązanie jest banalnie proste do nazwy produktu wystarczy dodać przeczenie. I tak zamiast masła czy mleka, mamy nie - masło orzechowe, nie - mleko kokosowe. ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Half Page (13-28.02.2020)
do góry strony