REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020
Piotr i Paweł pozyskał inwestora finansowego

Piotr i Paweł pozyskał inwestora finansowego (fot. wiadomoscihandlowe.pl/ŁR)

Piotr i Paweł znalazł inwestora finansowego! Sieć supermarketów sfinalizowała dzisiaj umowę inwestycyjną z TFI Capital Partners. Szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione. Pojawienie się funduszu w akcjonariacie firmy ma dać supermarketowej sieci "komfort optymalnego przeprowadzenia transakcji z jednym z rozważanych inwestorów branżowych".

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Notowana na warszawskiej giełdzie Grupa Capital Partners, w skład której wchodzi TFI Capital Partners, poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej w czwartek w późnych godzinach wieczornych. Jak zapewniła, umowa wchodzi w życie natychmiast, gdyż nie wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Strony nie ujawniają szczegółów umowy inwestycyjnej. Partnerzy uznali, iż najbardziej efektywną formą współpracy będzie połączenie kompetencji właścicieli sieci Piotr i Paweł oraz TFI Capital Partners we wspólnej strukturze właścicielskiej na poziomie spółki matki grupy kapitałowej, czyli Grupy Piotr i Paweł sp. z o.o. - poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl Adrian Boczkowski z agencji P&L, obsługującej Grupę Capital Partners.

- Zaspokojenie potrzeb naszych klientów oraz zapewnienie stabilności relacji z partnerami biznesowymi i instytucjami finansowymi jest dla nas priorytetem - tłumaczy Piotr Woś. - Niespodziewane w branży ograniczenie przez ubezpieczycieli limitów na transakcje między sieciami handlowymi a dostawcami w naturalny sposób zwiększyło zapotrzebowanie na kapitał obrotowy także w naszym przypadku oraz wymusiło rozpoczęcie prac nad zwiększeniem efektywności operacyjnej. Dlatego jestem przekonany, że pozyskanie kompleksowego wsparcia ze strony TFI Capital Partners jest kolejnym kamieniem milowym w historii naszego rozwoju - dodaje Woś.

Jednocześnie Piotr Woś zapewnia, że sieć "kończy rozmowy w zakresie uruchomienia nowego finansowania handlowego" z Bankiem Zachodnim WBK, ING Bankiem Śląskim i SGB-Bankiem.

Piotr i Paweł w dalszym ciągu kontynuować będzie rozpoczęty w listopadzie 2017 r. proces wyboru inwestora strategicznego. Doradcą sieci w tym procesie jest Bank Zachodni WBK. Jak informowaliśmy w tym tygodniu na portalu wiadomoscihandlowe.pl, trwają już procesy due diligence, po których ma nastąpić wybór inwestora dla Piotra i Pawła.

- Wszystko idzie zgodnie z zakładanym pierwotnie harmonogramem. W rezultacie można się spodziewać informacji w zakresie wyboru inwestora strategicznego w najbliższych tygodniach, maksymalnie kilku miesiącach - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Adrian Boczkowski.

Adam Chełchowski, prezes TFI Capital Partners: - Wsparcie finansowe ze strony TFI Capital Partners oraz know-how Grupy Capital Partners stabilizują sytuację sieci Piotr i Paweł, a wejście TFI Capital Partners w strukturę własnościową daje komfort optymalnego przeprowadzenia transakcji z jednym z rozważanych inwestorów branżowych, dla których sieć ta jest atrakcyjnym aktywem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 32

 • 29
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mieszkaniec Pyrlandii 1 ponad rok temuocena: 67% 

  Piotr i Paweł powinien rozwijać się głównie w Wielkopolsce, a tymczasem wiele miast wokół ich siedziby do dzisiaj nie ma swoich sklepów. Wielkopolska jest bogata, więc trzeba było zaczynać ekspansję od naszych ziem "pyrlandzkich" :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMABCC - Half Page
do góry strony