REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

19 września 2019, 16:19

Jarosław Frontczak, dyrektor działów analiz rynkowych PMR

Jarosław Frontczak, dyrektor działów analiz rynkowych PMR (archiwum)

W debacie „Zyski mimo konkurencji – rosną koszty działalności, jak zachować wyniki? Nowe segmenty rynkowe, nisze, przejęcia, marki własne” podczas Kongresu Alkohole i Napoje 2019 Jarosław Frontczak, dyrektor działów analiz rynkowych PMR, mówił o trendach na rynku napojów.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Już za kilka lat duży wpływ na rynek będzie miała nowa grupa konsumentów, o których teraz nikt nie myśli. Chodzi o konsumentów 50+. Ci konsumenci chcą być zdrowi, chcieliby, aby dostosować produkty dla nich. Producent powinien pomyśleć o etykiecie, umieścić napisy drukowane większą czcionką, po to, aby klient, który zapomni okularów, mógł przeczytać skład.

Podatek cukrowy, który niewątpliwie zostanie wprowadzony, wpłynie na cenę napojów. Jarosław Frontczak przewiduje, że za chwilę każdy napój będzie droższy. Piwo bezalkoholowe może okazać się, bardzo atrakcyjnym produktem, bo będzie tańsze. Klienci wybierają już teraz ten napój w restauracjach, bo ma podobną cenę do napojów, a jest go dwa razy więcej.

Jarosław Frontczak zwrócił też uwagę na rynek wody. – Woda może zabić wodę – uważa dyrektor działów analiz rynkowych PMR. - W restauracjach woda już w tej chwili często podawana jest za darmo. Klienci nie będą płacić za coś, co maja za darmo, a trendy światowe wskazują, że klienci mogą napełniać własne pojemniki na wodę w miejscach publicznych - podkreślił.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony