REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.

(fot. C.Young/Unsplash)

Strona 3 z 3
REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Ile wynoszą odszkodowania?

Pokrzywdzeni w wyniku wypadków w sklepach domagają się różnych kwot. Najwyższe sumy wypłacane są z reguły po długotrwałych procesach sadowych, w których klienci uzyskali kwoty rzędu 50 tys. -75 tys. zł. Przy mniejszych szkodach ubezpieczyciele wypłacają osobom poszkodowanym bez zbędnej zwłoki zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Warto zauważyć, że towarzystwo odpowiada nie tylko za sumę należną temu, kto uległ wypadkowi, ale zwróci również koszty wynikłe z zastosowania środków podjętych przez ubezpieczonego po zajściu wypadku, w celu zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów, jeżeli podjęte środki były celowe, nawet wtedy, gdy okazały się bezskuteczne. Zwróci też koszty wynagrodzenia ekspertów, powołanych w celu ustalenia okoliczności, przyczyn lub rozmiaru szkody, pokryje koszty obrony w związku ze zgłoszonymi roszczeniami odszkodowawczymi i zapłaci za koszty postępowań sądowych, w tym mediacji lub postepowania pojednawczego oraz koszty opłat administracyjnych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony