REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Pixabay)

Na podatku od mięsa mogą skorzystać Ukraińcy, nie konsumenci – powiedział Jerzy Rey ze Związku Polskie Mięso w serwisie moneyv.wp.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak dowiadujemy się z rozmowy, podatek od mięsa może podciąć skrzydła branży w Polsce, uważa Jerzy Rey ze Związku Polskie Mięso.

Produkcja mięsa mogłaby stać się nieopłacalna, a miejsce polskich produktów zajęłyby ukraińskie lub białoruskie. Tam jednak obowiązują zupełnie inne normy niż w Polsce. Jak tłumaczy, mogłoby się skończyć tak, że niby mielibyśmy ten sam produkt, ale już bez badań na antybiotyki czy informacji o dobrostanie zwierząt.

„W tej chwili mamy bardzo skuteczny system weryfikacji i kontroli nad tym, co jest podawane na polskie stoły. W końcu unijne kontrole są najwyższe, jeśli chodzi o rygoryzm, na świecie” – zanzaczył Jerzy Rey ze Związku Polskie Mięso.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony