REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)
centrum dystrybucyjne

centrum dystrybucyjne (fot. Pixabay CC0)

W styczniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu hurtowym kształtuje się na poziomie plus 4,0 (plus 0,3 w grudniu ub.r.). Poprawę koniunktury sygnalizuje 15,6% badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 11,6% (miesiąc wcześniej odpowiednio 13,3% i 13,1%). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie - podaje GUS.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W styczniu br. 8,5% przedsiębiorstw handlu hurtowego deklaruje, że nie napotyka na problemy w prowadzeniu bieżącej działalności (7,1% przed rokiem). Największe trudności sygnalizowane przez przedsiębiorstwa zgłaszające bariery związane są z niejasnymi, niespójnymi i niestabilnymi przepisami prawnymi (52,5% w styczniu br., 46,4% w analogicznym miesiącu ub.r.) oraz kosztami zatrudnienia (50,5% w styczniu br., 49,1% przed rokiem).

W skali roku w największym stopniu wzrosło odczuwanie uciążliwości związanych z niejasnymi, niespójnymi i niestabilnymi przepisami prawnymi, a także niepewnością ogólnej sytuacji gospodarczej (z 36,4% do 42,4%). 

Sprzedaż oceniana jest korzystnie, nieco lepiej niż w grudniu ub.r. Odpowiednie przewidywania oraz diagnozy i prognozy sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne od zgłaszanych przed miesiącem. Stan zapasów towarów jest ciągle uznawany przez przedsiębiorców za nadmierny. Spadek zamówień towarów u dostawców może być mniejszy od oczekiwanego w grudniu ub.r. Poziom zatrudnienia może nie ulec zmianie. Przedsiębiorcy oczekują, że ceny towarów będą nadal rosnąć.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony