REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Unsplash.com/Joshua Rawson-Harris)

Konfederacja Lewiatan postuluje do rządu, aby minimalne wynagrodzenie w 2021 roku pozostało na niezmienionym poziomie. Taki krok wymagałby interwencji ustawodawcy, ponieważ ustawa gwarantuje wzrost płacy minimalnej na kolejny rok w stopniu nie niższym niż prognozowany na dany rok wskaźnik cen – czytamy w serwisie bezprawnik.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Czy epidemia koronawirusa i jej gospodarcze konsekwencje pokrzyżują rządowe plany hojnego wzrostu minimalnego wynagrodzenia? Jak przypomina bezprawnik.pl, zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, minimalne wynagrodzenie w 2021 roku miało wzrosnąć do kwoty 3000 zł brutto, a w kolejnym do 4000 zł brutto.

Konfederacja Lewiatan postuluje utrzymanie wysokości płacy minimalnej w 2021 roku na poziomie roku 2020 tj. kwoty 2 600 zł, a zatem także utrzymanie stawki godzinowej na niezmienionym poziomie 17 zł brutto. Aby zrealizować ten cel, zdaniem prof. Jacka Męciny, konieczna będzie ustawowa interwencja, zgodnie bowiem z art. Art. 5 ust. 1 i 2 ustawy z 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, ustawa gwarantuje wzrost płacy minimalnej na kolejny rok w stopniu nie niższym niż prognozowany na dany rok wskaźnik cen.

Jak podaje bezprawnik.pl, uzasadnieniem dla zawarcia porozumienia partnerów społecznych w tej sprawie jest zagrożenie kryzysem na rynku pracy i przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii.

Więcej na bezprawnik.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~inga 1 miesiąc temuocena: 50% 

  oj nieładnie najpierw pseudo apel o zniesienie wolnej niedzieli i zapędzenie ludzi do pracy , a teraz domagają się zamrożenia płacy minimalnej,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony