REKLAMAPartner Logistic - baner główny (18-31.05.2020 r.)

Koncern Raya Holding for Technology & Telecommunications S.A.E. zainwestuje w producenta przetworów zbożowych i makaronów spółkę Makarony Polskie. Egipska firma zawarła przedwstępną umowę kupna 19,39 proc. akcji spółki Makarony Polskie od firmy Bewa Sp. z o.o.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)
Zenon Daniłowski, prezes Makaronów Polskich

Zenon Daniłowski, prezes Makaronów Polskich (materiały prasowe)

Spółka Makarony Polskie poinformowała, że prowadzone od kilku miesięcy negocjacje dotyczące sprzedaży przez dotychczasowego akcjonariusza znaczącego pakietu akcji firmie Raya Holding zakończyły się sukcesem.

Przedwstępna umowa sprzedaży udziałów została zawarta w dniu 25 sierpnia 2016, a przedmiotem umowy jest zobowiązanie wzajemne stron umowy do podjęcia uzgodnionych czynności mających na celu doprowadzenie do pośredniego nabycia przez inwestora praw do 1 793 406 akcji spółki, stanowiących 19,39 proc. w kapitale zakładowym spółki Makarony Polskie oraz tyle samo procent i głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Umowa określa, że Inwestor przejmie kontrolę nad spółką celową Madova, poprzez nabycie 100% udziałów w kapitale zakładowym SPV i powołanie wskazanego przez inwestora zarządu SPV.

Według oświadczeń zawartych w treści umowy, SPV jest kontrolowana przez akcjonariusza. Umowa przewiduje, że akcjonariusz doprowadzi do podwyższenia kapitału zakładowego SPV oraz do zbycia 1 793 406 akcji spółki na rzecz SPV, a także innych czynności z tym związanych, a następnie dokona sprzedaży na rzecz inwestora 100% udziałów w kapitale zakładowym SPV za łączną cenę ok. 11,4 mln zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony