REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Punkt informacyjny Selgrosu w Siedlcach

Punkt informacyjny Selgrosu w Siedlcach (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Sieć Selgros na początku 2020 r. uruchomi halę cash&carry w Białkach pod Siedlcami, przy ul. Łukowskiej i drodze krajowej nr 2. Tym samym rzuci wyzwanie na tym lokalnym rynku liderowi hurtu FMCG w Polsce, Grupie Eurocash.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Nowa hurtownia Selgrosu będzie działać w nieco mniejszym formacie od standardowego - powierzchnia wyniesie ok. 4 tys. mkw. Dokładna data otwarcia obiektu nie jest jeszcze znana. Oficjalnie wskazywany termin ukończenia inwestycji to pierwszy kwartał 2020 r.

W centrum Siedlec, przy ul. Wojskowej działa już stacjonarny punkt informacyjny, w którym wyrobić można kartę klienta sieci Selgros. Ponadto sieć prowadzi intensywną kampanię informacyjną, namawiając lokalne firmy do przetestowania swojej oferty. Tymczasowe biuro Selgrosu w Siedlcach mieści się przy ul. Terespolskiej.

Do debiut Selgrosu w Siedlcach przygotowała się już Grupa Eurocash, która prowadzi w Siedlcach hurtownię cash&carry przy ul. Brzeskiej 76. Pod koniec 2019 r. hala przeszła gruntowny remont i została unowocześniona.

Sieć Selgros posiada obecnie 18 hal cash&carry w Polsce (siedlecki obiekt będzie 19.). Właściciel sieci, Transgourmet, deklaruje zamiar dalszego otwierania hurtowni w naszym kraju, w mniejszym formacie. W sprawozdaniu z działalności zarządu Transgourmet za 2018 r. znalazła się informacja, że firma zakupiła działki gruntu przeznaczone pod zabudowę hurtowni właśnie w mniejszym formacie, co odpowiada aktualnym trendom w branży.

Zarząd Transgourmet wciąż wiąże spore nadzieje z segmentem cash&carry, a podstawę przyszłych obrotów ocenia jako "dobrą, zarówno wśród klientów prowadzących handel artykułami spożywczymi, jak i szczególnie wśród klientów ze stale rozwijającej się branży gastronomicznej".

W 2018 r. przychody Transgourmet w Polsce wzrosły o ok. 5,2 proc. do poziomu 3,24 mld zł. Zmalał natomiast zysk netto spółki, który wyniósł 39,2 mln zł wobec 57,9 mln zł rok wcześniej. Zysk brutto wyniósł 52,1 mln zł wobec 73,9 mln zł w 2017 r.

W 2018 r. Transgourmet Polska kupiło towary od 999 dostawców, a wartość sprzedanych towarów w cenie nabycia wyniosła ok. 2,6 mld zł (bez VAT). Spółka posiadała niemal 1,8 mln zarejestrowanych klientów w Polsce. Na koniec minionego roku firma zatrudniała w naszym kraju 4346 pracowników, w tym 340 w centrali.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 23

 • 17
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gosc854258 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Autor artykułu nie zadał sobie trudu sprawdzenia jaka jest lokalizacja hurtowni Eurocash w Siedlcach. Jakość informacji na coraz nizszym poziomie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Guest1111 2 4 miesiące temuocena: 50% 

  A kiedy w końcu podniosą place żeby na hali była więcej niż 1 osoba na dział ?

  oceń komentarz
 • ~Gość 2466 1 4 miesiące temuocena: 50% 

  A kiedy w,końcu powstanie hala w Bydgoszczy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony