REKLAMAKongres FMCG 2018 - baner otwierający

Sieć Sklepów Rabat ma już ponad 1000 sklepów na terenie Polski. Sieć działa w trzech formatach: sklepy monopolowe, ogólnospożywcze i convenience, który rośnie w siłę.

REKLAMAKORAL - GRAND - Belka w artykułach (marzec 2018)

(materiały prasowe, Rabat Detal)

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Rabat Detal współpraca małych sklepów na zasadzie franczyzy daje ogrom możliwości, szczególnie, że zainteresowanie franczyzą ciągle rośnie. Operator oprócz placówek w koncepcie dużych marketów spożywczych rozwija intensywnie sieć małych sklepów o powierzchni od 60 mkw. 

„Podsumowanie kolejnego roku wskazuje na kolejne spadki w tempie rozwoju dyskontów. Przyczyna leży w nasyceniu rynku oraz agresywnej walce między dyskontami, a tym samym wzroście konkurencyjności. Potwierdzają się założenia, świadczące o wzroście sklepów typu convenience.” – podkreślają eksperci Rabat Detal.

I dodają: „Kolejną przyczyną zamykania się coraz to więcej sklepów są dostępne sklepy internetowe. Społeczeństwo ze względu na różny charakter swojej pracy oraz harmonogram dnia,  często nie znajduje już czasu, nie wspominając o chęciach i energii, na zakupy stacjonarne.  Na myśl o długich kolejkach przy kasach i na parkingach coraz częściej sięgamy po zakupy on-line, gdzie na spokojnie, późnym wieczorem możemy wybrać w internecie potrzebne dla nas produkty z możliwością dostarczenia ich na drugi dzień pod same drzwi. Coraz więcej klientów korzysta z formy E-commerce ze względu na wygodę i elastyczność dopasowaną do własnych potrzeb.”

Sieć handlowa Rabat Detal z Centralą w Katowicach skupia ponad 1000 placówek handlowych działających w 10 regionach : woj. śląskim, woj. dolnośląskim, woj. opolskim, woj. wielkopolskim, woj. małopolskim, woj. lubelskim, woj. lubuskim, woj. kujawsko-pomorskim, woj. Podkarpackim i woj. łódzkim.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony
"