REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)

(fot. mat. prasowe)

Spar International w lutym br. wypowiedział umowę master franczyzową firmie Bać-Pol na operowanie w Polsce szyldem Spar - poinformowali oficjalnie redakcję wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele Spar International w reakcji na nasze dzisiejsze publikacje.

REKLAMAMAGO - Euroshop - Belka w artykułąch (04-18.03.2020)

- Spar International potwierdza, że w lutym br. wypowiedziało umowę licencyjną ze Spar Polska SA - pisze w oficjalnym komunikacie holenderska firma.

Jednocześnie przedstawiciele Spar International tłumaczą swoją decyzję. - Dokonujemy rewizji naszej strategii w Polsce i ze względu na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych przyszłych partnerów, zakończyliśmy już proces wyboru nowego partnera umowy licencyjnej na markę Spar w Polsce - deklarują.

Jak zaznaczają, oficjalne ogłoszenie nowego partnera nastąpi "w najbliższym czasie". Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, może to się stać nawet jutro.

Jednocześnie Spar International chciałby oficjalnie zadeklarować, że biorąc pod uwagę wieloletnie istnienie marki w Polsce, celem firmy jest kontynuacja dotychczasowego sukcesu oraz "zapewnienie bezpieczeństwa operacji biznesowych dla niezależnych franczyzobiorców sieci Spar".

Na pytanie o bezpośrednie przyczyny wypowiedzenia umowy licencyjnej oraz o kwestie prawne, które w swoim komunikacie poruszył Spar Polska (przypomnijmy, władze sieci zarzucają Spar Group z RPA i Spar International łamanie prawa), przedstawiciele Spar odmówili komentarza ze względu na "prawny charakter sprawy".

Przypomnijmy, o potencjalnym wypowiedzeniu umowy informowaliśmy dziś na portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Zdaniem Spar Polska, zerwanie umowy jest bezasadne. - Spar Polska S.A. kategorycznie zaprzecza nieprawdziwym informacjom, jakoby spółka Spar Polska S.A. nie posiadała licencji na organizowanie sieci Spar na terenie Polski - pisze w oświadczeniu zarząd firmy Spar Polska.

Przeczytaj więcej na ten temat

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 13

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Amigo 6 10 miesięcy temuocena: 86% 

  A mogli się dogadać to by było dobre dla obu graczy, a tak Bać pol nieistnieje no nie licząc siedziby w Rzeszowie, i teraz walka o licencje spara. Afryka ma kasę i raczej ten spór wygra.

  oceń komentarz
 • ~hej 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Po jakich trupach - dziwne by ktoś kto daje licencje blokował sobie możliwość jej odebrania. I był uzależniony od jakiejś Trzeba było tworzyć swoje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~handlowiec 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  A może zapytać franczyzobiorców co myślą o współpracy ze Spar Polska SA? Obawiam się, że nie będzie żadnych pozytywnych odpowiedzi....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nonname11 3 10 miesięcy temuocena: 33% 

  'Dokonujemy rewizji naszej strategii w Polsce i ze względu na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych przyszłych partnerów' - przecież International od ponad roku gra na SPAR Group, żeby wprowadzić ich do Polski,jak widać nawet po trupach.

  oceń komentarz
 • ~FranekPIp 2 10 miesięcy temuocena: 25% 

  Pan Graham chyba lubi spory prawne w Piotrze i Pawle tez ich trochę jest a jeszcze przybędzie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~franek 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Spar raz chciał kupić Bać-Pol, Leszek odmówł. Drugi raz negocjowali, Leszek odmówił. Jak powiada przysłowie..."chytry dwa razy traci". Zostanie Leszkowi Bać-Pol bez licencji, i wielkie długi.

  oceń komentarz
do góry strony