REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
Na zdj. Leszek Bać, prezes Spar Polska i Bać-Polu

Na zdj. Leszek Bać, prezes Spar Polska i Bać-Polu (fot. materiały prasowe, Spar Polska)

"Sieć Spar dla obecnych i potencjalnych franczyzobiorców jest coraz bardziej atrakcyjnym partnerem biznesowym" - napisał zarząd Spar Polska w sprawozdaniu z działalności za 2018 rok, sporządzonym 27 czerwca 2019 roku.

REKLAMA

Warto podkreślić, że w chwili złożenia sprawozdania trwał już w najlepsze konflikt Spar Polska z centralą sieci Spar (Spar International) oraz Spar Group z RPA o to, kto ma prawo do rozwoju szyldu w Polsce. Przypomnijmy, że centrala sieci utrzymuje, iż skutecznie wypowiedziała umowę licencyjną Spar Polska w lutym 2019 r., a następnie przyznała licencję spółce Spar Group z RPA. Spar Polska twierdzi natomiast, że wypowiedzenie było nieskuteczne. O tym kto ma rację zdecyduje sąd w Amsterdamie. Spółka z Grupy Bać-Pol oskarża także Spar Group o nieuczciwą konkurencję - w tym wypadku sprawa rozstrzygnie się w polskich sądach.

Pomimo tej zawieruchy, zarząd Spar Polska jest przekonany, że sieć Spar... jest "coraz bardziej atrakcyjnym partnerem biznesowym". Ma to wynikać, zdaniem zarządu, ze "zintensyfikowania koordynacji działań sieci oraz wspierania punktów detalicznych należących do organizacji", m.in. poprzez "opiekę nad wizerunkiem sieci i wysokimi standardami obsługi, wspólnymi dla wszystkich sklepów Spar, a także "organizację zaopatrzenia sklepów poprzez negocjowanie i podpisywanie umów z producentami oraz dostawcami do sklepów sieci".

- Wspieramy franczyzobiorców i ich sklepy w utrzymaniu wysokiego standardu jakości towarów i obsługi klienta, co sprawia również, że wymagamy od licencjobiorców Spar terminowego regulowania zobowiązań w stosunku do dostawców, konieczność inwestycji w wizualizację sklepów czy dostosowanie do wspólnych działań handlowych - czytamy w sprawozdaniu zarządu Spar Polska.

W dokumencie napisano także, iż "dzięki elastycznej strukturze sieci możliwe było wypracowanie formuły kooperacji idealnie dostosowanej do polskich warunków i oczekiwań potencjalnych partnerów". - Przynależność do systemu Spar niesie wiele korzyści dla właścicieli małych, średnich i dużych sklepów dostrzegających zagrożenie ze strony rosnących w siłę, skonsolidowanych sieci handlowych. Dzięki organizacji mogą oni korzystać z tych samych warunków zakupu towarów, co konkurencyjne sieci - czytamy. Spar Polska dodaje, że partnerzy sieci "mają dostęp do najnowszych technologii, metod i systemów sprzedaży detalicznej".

Fragmenty sprawozdania za rok 2018 odnoszą się także do całej grupy kapitałowej Bać-Pol. I tak oto w dokumencie możemy przeczytać m.in. o tym, że GK Bać-Pol "realizuje zaplanowaną strategię umocnienia się na rynku poprzez powiązanie z siecią detaliczną o bardzo silnej marce". - Synergie jakie występują w GK Bać-Pol dzięki wzajemnej współpracy, przyczyniają się do osiągnięcia zamierzonych celów tj. zbudowania w Polsce struktur Spar równie silnych jak w innych krajach - przekonuje zarząd Spar Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 23

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (22)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~yolt 22 6 miesięcy temuocena: 100% 

  ktoś kto pisał ten raport uważa chyba tych co go czytają za mało rozwiniętych taki to jest stek bzdur że szkoda komentować...

  oceń komentarz
 • ~Hood 21 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Wszystko co mieli juz rozwalili :)

  oceń komentarz
 • ~Rozbawiony 20 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Niezły pudelek z tego portalu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pinokio 19 6 miesięcy temuocena: 100% 

  totalne kłamstwo, nikt nie chce z tą spółką mieć nic wspólnego!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 18 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Podobno Spar Polska z Rzeszowa ma przejąć Biedronkę.Można i tak pisać:)

  oceń komentarz
 • ~MIXER 17 6 miesięcy temuocena: 100% 

  SPAR opublikował to wtedy,kiedy ja chcąc złożyć wypowiedzenie(..bo tak mi "bosko"w tej sieci),zobaczyłem na drzwiach siedziby firmy napis-jaki każdy widział,kto czytał artykuł:((https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/franczyzobiorcy-spar-probowali-zlozyc-wypowiedzeni,55513.....KOMPROMITACJA .

  oceń komentarz
 • ~OSTRA JAZDA :) 16 6 miesięcy temuocena: 100% 

  DROGA EKIPO SPAR POLSKA, CO WY OD RANA WCIĄGACIE DO NOSA ŻE NA TAKIEJ POZYTYWNEJ "FAZIE" JESTEŚCIE I MACIE ODWAGĘ PUBLIKOWAĆ TAKIE BAJKI! :) CYTUJĘ "Dzięki organizacji mogą oni korzystać z tych samych warunków zakupu towarów, co konkurencyjne sieci" PANIE LB O SILE SIECI ŚWIADCZY POZIOM CEN , ABY GO OSIĄGNĄĆ NALEŻY POSIADAĆ MAGAZYN LOGISTYCZNY ORAZ DZIAŁ ZAKUPU IDĄC DALEJ TYM TROPEM : GDZIE JEST PANA CENTRUM DYSTRYBUCYJNE ? POZDRAWIAM PS. ODLICZAM DNI DO NASZEGO ROZSTANIA. JESTEM CIEKAW CO WYMYŚLICIE DLA FB KTÓRZY POSTANOWILI PODZIĘKOWAĆ WAM ZA TEN CYRK.

  oceń komentarz
 • ~GB 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekaw jestem co za audytor to sprawozdanie badał... I czy ten co sporządził i podpisal ma świadomość ze ustawa o rachunkowości wymaga rzetelności A tu ono z gatunku tych co getback publikował

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miecio 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zarząd Spar Polska ma swój świat i jest szczelnie w nim zamknięty...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franczyzobiorca z regionu 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Padam ze śmiechu:):):)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ojezu 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

  nie sposób sie nie śmiać czytając te wypowiedzi zarządu Spar Polska... zaklinanie rzeczywistości level hard

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kraków 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Stronniczy, nie, nie są drugą stroną. Spróbuj wysłać coś pod nazwiskiem do redaktora to zobaczymy, czy opublikuje. Ja idę o zakład że opublikuje, bo wrzuca komentarze wszystkich stron. A tymczasem my tu sobie gadamy a juz Spar International wydalo nowy komentarz https://www.wiadomoscihandlowe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stronniczy 10 6 miesięcy temuocena: 83% 

  ~`Kraków, franczyzobiorcy są drugą stroną, czy jeśli ja jako franczyzobiorca złoże oświadczenie do redaktora, mówiące kłamstwo, to myślisz że ktoś to opublikuje. Nie najpierw sprawdzi w kilku źródłach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicky 9 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Co wam sie nie zgadza? Przeciez maja racje z tytułem ze Spar jest coraz bardziej atrakcyjnym partnerem... Nikt tu nie wymienia Spar Polska :) :) :) :) :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dociekliwy 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Synergie w Grupie BP .... Grupa firm upadłych. Niesamowite bzdury. Ciekawe jakie zioło oni tam palą :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kraków 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Stronniczy, tutja masz tylko cytowane sprawozdanie finansowe które spółka składa do sądu, kto twoim zdaniem jest tutaj drugą stroną? Sąd? Ministerstwo Sprawiedliwosci?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stronniczy 6 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Panie redaktorze, zanim wypuści się artykuł trzeba go uwiarygodnić po dwóch stronach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kłamstwo do kwadratu 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Stek kłamstw i tyle!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pycha 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jakaś paranoja, dostaw z centrali nie ma, marki własnej nie ma, kierownika operacyjnego nie ma, wypłat retra nie ma, kontaktu nie ma, tej firmy już nie ma a tu jeszcze śmią pisać o zadowoleniu franczyzobiorców. Koniec, idziemy na Rzeszów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kraków 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zobaczsobie dla przykładu ten tekst i wtedy zamilknij https://www.wiadomoscihandlowe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kraków 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  ty to chyba mylisz dziennikarstwo z publicystyką, btw. ironia autora jest łatwo wyczuwalna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~FB 1 6 miesięcy temuocena: 38% 

  To jest przykład rzetelności dziennikarskiej. Żadnej refleksji. Przecież to jest stek kłamstw. Paranoja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony