REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)

(fot. wiadomości handlowe, materiały prasowe)

Tesco i Carrefour podpisały wstępne porozumienie, którego celem jest stworzenie wspólnej, międzynarodowej grupy zakupowej. Oficjalna umowa zostanie podpisana w ciągu dwóch miesięcy, ale już teraz znamy ogólne zarysy przyszłej współpracy.

REKLAMAPerły Rynku FMCG 2019 - Belka w artykułach

Tesco i Carrefour będą razem podpisywały umowy z globalnymi dostawcami przy tworzeniu marek własnych. Współpraca będzie opierała się na trzyletnich planach operacyjnych.

Sojusz ma pozwolić obu firmom na zwiększenie jakości towarów i poszerzenie asortymentu o nowe produkty, a także obniżkę cen. Jak zapewniają sieci, współpraca wpłynie pozytywnie na dużych dostawców, ale zarówno Tesco, jak i Carrefour, będą mogły pracować na własną rękę z lokalnymi partnerami.

Ostateczna umowa związana z założeniem sojuszu zostanie podpisana w ciągu dwóch miesięcy. - Dzięki wspólnej pracy i wymianie doświadczeń będziemy mogli przygotować dla naszych klientów jeszcze lepszą ofertą, zwiększając wybór, jakość i wartość towarów - powiedział Dave Lewis, Chief Executive w Tesco Group.

Jak zaznaczył Alexandre Bompard, prezes i CEO w Carrefour Group, współpraca pozwoli na wzajemne uzupełnienie doświadczeń zakupowych dwóch grup handlowych. - To świetna szansa na rozwój naszych marek. Międzynarodowy sojusz jeszcze bardziej wzmocni Carrefoura i umożliwi jeszcze lepszą realizację strategii - dodał.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ:

Zasady nowego sojuszu mają być podobne do projektu Horizon, którego autorem są francuskie i niemieckie sieci: Auchan Retail, Casino Group, Metro oraz Schiever Group.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 19

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~widzący 3 7 miesięcy temu

  kolejny sukces naszego rządu? artykuł na kilometr zalatuje kolejnym "sukcesem" brakuje tylko Morawieckiego rozkładającego ręce

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sklepikarz 2 7 miesięcy temu

  czyżby kończył się kolejny 2-3 letni okres niepłacenia podatków i trzeba było znów "sprzedać" sieć za 1 EURO ? hmm, ale już raz sprzedali,- to teraz sie zamienią ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fraida 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  powodzenia w dalszym ciągu sprowadzania "śmieci" i śmierdzących proszków do prania.- jeszcze więcej smrodu i śmieciowych produktów!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony