REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

Janusz Śniadek zastąpi Jana Mosińskiego na stanowisku przewodniczącego sejmowej podkomisji ds. rynku pracy - dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. To właśnie ta podkomisja zajmuje się aktualnie obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

REKLAMA
Na zdj. poseł Janusz Śniadek

Na zdj. poseł Janusz Śniadek (fot. solidarnosc.org.pl)

Z naszych informacji wynika, że zmiana szefa podkomisji dokona się w najbliższych dniach. Śniadek zastąpi Mosińskiego, gdyż ten drugi został powołany w skład komisji weryfikacyjnej ws. warszawskiej reprywatyzacji, co oznacza, że miałby mniej czasu na kierowanie pracami podkomisji ds. rynku pracy.

Przypomnijmy, Jan Mosiński przyznał niedawno w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że konsultował sprawę z Beatą Mazurek, przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny i "jeżeli byłyby jakieś przeciwwskazania czasowe, to wtedy złoży rezygnację" z szefowania podkomisji, "żeby nie blokować prac".

Dotychczas podkomisja ds. rynku pracy zebrała się tylko raz w celu pracy nad projektem ustawy dot. handlu w niedziele. Nie doszło wówczas do przedstawienia żadnych poprawek ani głosowania nad nimi, zamiast tego przeprowadzono dość ogólną dyskusję nt. niedzielnego handlu.

Janusz Śniadek był przewodniczącym NSZZ "Solidarność" w latach 2002-2010. Od poprzedniej kadencji Sejmu jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. Mosiński to także człowiek "Solidarności" - w szeregi związku wstąpił w 1980 roku, a od 1990 r. wchodził w skład Komisji Krajowej (w latach 1992-2002 zasiadał w prezydium).

Zobacz także:
Adam Abramowicz dla WH: Pojawiły się ramy kompromisu w sprawie handlu w niedzielę (wywiad)

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony