REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

3 stycznia 2020, 16:51

(fot. Pixabay)

Ministerstwo Finansów udostępniło zawiadomienie ZAW-NR, czyli zawiadomienie o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w wykazie podatników VAT. Jeśli zapłaciłeś przelewem należność za fakturę na taki rachunek bankowy, złóż ZAW-NR do urzędu skarbowego i uniknij konsekwencji w PIT, CIT i VAT.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Od 1 stycznia 2020 r. na podatki.gov.pl jest dostępne zawiadomienie ZAW-NR, czyli zawiadomienie o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w Wykazie podatników VAT.

Resort podaje, że jeśli zapłaciłeś przelewem należność za fakturę na taki rachunek bankowy, złóż ZAW-NR w ciągu 3. dni do urzędu skarbowego i uniknij konsekwencji w PIT, CIT i VAT.

Złóż zawiadomienie ZAW-NR, jeśli zapłaciłeś należność za fakturę (wystawioną przez podatnika VAT czynnego) przelewem na rachunek bankowy wystawcy faktury inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w Wykazie podatników VAT. Pozwoli to:

 • zaliczyć zapłatę należności na rachunek bankowy wystawcy faktury VAT do kosztów uzyskania przychodów w PIT i CIT;
 • uwolnić się od odpowiedzialności solidarnej za zaległości podatkowe dostawcy towarów lub usługodawcy w VAT, związanym z tą transakcją.

Zawiadomienie należy złożyć do urzędu skarbowego właściwego dla wystawcy faktury. Na złożenie ZAW-NR jest 3 dni od daty zlecenia przelewu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony