REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Data rozpoczęcia: 30.09.2019

Data zakończenia: 03.10.2019

Targi Polagra od wielu lat są miejscem spotkań i rozmów o przyszłości sektora spożywczego. Do tegorocznej edycji imprezy zostało już niewiele czasu. Targi odbędą się w dniach 30 września–3 października w Poznaniu.

(fot. Polagra Food)

Wystawa, jak zawsze, skoncentrowana będzie wokół smaku. Swoje wyroby zaprezentują m.in.: polski sektor mleczarski i mięsny, firmy przetwórstwa owocowo‑warzywnego oraz produkujące słodycze, herbaty, napoje, przyprawy i produkty spożywcze eko. Nie zabraknie wystawców zagranicznych, w tym z Chorwacji, Francji, Indonezji, Chin, Indii, Litwy, Niemiec, Korei, Rosji, Senegalu, Węgier i Włoch. Wśród nowości zaprezentowane zostaną m.in. produkty mleczarskie bio, dania kuchni indyjskiej w wersji ready to eat, wina z regionu Villany – węgierskiej stolicy czerwonego wina i wiele innych. Warto także poznać wyroby, które zostały wyróżnione w konkursie o Złoty Medal MTP.

W ramach targów odbędą się spotkania, które przybliżą zachowania współczesnych konsumentów. W programie są również szkolenia na temat wymogów dotyczących oznakowania produktów i „foodowego” influencer marketingu. W eksperckim gronie odbędzie się dyskusja na temat perspektyw rozwoju produktów roślinnych.

Nowością na tegorocznej edycji targów będzie projekt „Wyspa Innowacji”. Pod tą nazwą zostanie zaprezentowane wspólne stoisko wszystkich instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego i Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Na poszczególnych stanowiskach uczestnicy targów będą mogli się zapoznać z zakresem działalności oraz najważniejszymi osiągnięciami prezentowanych jednostek. Niektóre z przygotowanych prezentacji będą mieć charakter otwarty i interaktywny. Będzie można m.in. zapoznać się ze starymi odmianami roślin uprawnych, dowiedzieć się, na czym polega proces tradycyjnego wędzenia, zapoznać się z etapami produkcji cukru, a pod mikroskopem poobserwować rozwój drożdży. Wielu pokazom i prezentacjom mają towarzyszyć degustacje.

Targi Polagra Food będą także częścią kampanii na rzecz najbardziej oddalonych regionów Unii Europejskiej (tzw. regiony ultraperyferyjne). Głównym jej elementem będą banany z takich miejsc, jak Gwadelupa i Martynika, Madera czy Wyspy Kanaryjskie.

Tradycyjnie targom Polagra Food będą towarzyszyć ekspozycje targów Polagra Tech i Polagra Gastro wraz z Kulinarnym Pucharem Polski, a także targi opakowań Taropak. Impreza potrwa od 30 września do 3 października.

Poleć innym

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rya 1 8 miesięcy temu

    Świetna impreza, na której wystawia się wielu dobrych przedsiębiorców. Sami bierzemy regularnie udział w targach. Zawsze jeździmy pełnym składem zarządzającym naszą siecią i korzystamy z obsługi firmy eventowej (fragment komentarza niezgodny z regulaminem) - bo przecież widzieliście te stoiska! :D Trzeba dużo rąk do pracy na takich imprezach, także firma z dobrym grafikiem, która przygotuje materiały i stanowisko, to must have. No i dynamicznie pracujemy nad pozyskiwaniem klientów :)

    Edytowany: 8 miesięcy temu

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony