REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. ZM HK)

ZM Henryk Kania w trzech pierwszych kwartałach wygenerowały ok. 392 mln zł przychodów ze sprzedaży, jednocześnie notując aż 885,9 mln zł straty netto - wynika z raportu finansowego opublikowanego przez firmę.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

To oznacza, że przychody spółki w okresie styczeń-wrzesień były aż o 54 proc. niższe niż w analogicznym okresie roku wcześniejszego. Ponadto przed rokiem, zamiast gigantycznej straty, ZM HK miały ok. 34,6 mln zł zysku netto (wynik za trzy pierwsze kwartały 2018 r.).

Jak czytamy w sprawozdaniu znajdującej się w restrukturyzacji spółki, na dzień zatwierdzenia owego sprawowania nie było "możliwości dokonania jednoznacznej oceny co do istnienia lub nie, zagrożeń co do perspektyw prowadzenia działalności, a to z uwagi na fakt, że całość dokumentacji księgowej została zabrana z siedziby spółki przez funkcjonariuszy zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach".

- Na dzień sporządzenia sprawozdania finansowego kontynuowane jest postępowanie restrukturyzacyjne wobec emitenta, zaś kwestia zagrożeń dla kontynuacji działalności będzie przedmiotem analizy zarządcy w kolejnym okresie, już po odzyskaniu dostępu do dokumentacji źródłowej - napisano.

Autorzy sprawozdania podkreślają, że zostało ono sporządzone "wyłącznie na podstawie informacji pochodzących z systemu informatycznego emitenta, bez możliwości dostępu do dokumentacji źródłowej", gdyż ta została zabrana z siedziby. - To powoduje, że niemożliwe stało się zweryfikowanie poprawności danych zawartych w systemach informatycznych spółki w oparciu o dokumenty źródłowe - podano w raporcie.

W ocenie zarządcy w perspektywie kolejnego, IV kwartału, w związku z prowadzonym postępowaniem restrukturyzacyjnym oraz koniecznością przeprowadzenia oceny prawidłowości oszacowania wartości godziwej aktywów, należy spodziewać się korekt zakresie wyników osiąganych przez spółkę.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony