19.06.2023 / 20:05
StoryEditor

Oshee sięga po pierwszą rakietę świata. Wiemy jak wyglądały kulisy współpracy firmy Oshee z Igą Świątek

Na początku lipca w sklepach pojawić się mają nowe wody funkcjonalne marki Oshee stworzone we współpracy z Igą Świątek i jej teamem (fot. materiały prasowe)
Firma Oshee ma bogate doświadczenie w kooperacji z czołowymi sportowcami. Ambasadorami marki byli już m.in. Anna i Robert i Lewandowscy, Krzysztof Piątek oraz Joanna Jędrzejczyk. Niedawno do tego grona dołączyła Iga Świątek oraz – co dosyć nietypowe – cały jej team. Co powstało w efekcie tej współpracy oraz jak ona przebiegała?

Współpraca Igi Świątek i jej sztabu szkoleniowego, włączając w to trenera Tomasza Wiktorowskiego, fizjoterapeutę Macieja Ryszczuka oraz psycholog Darię Abramowicz rozpoczęła się już kilka miesięcy temu. Teraz wszyscy będą mogli zobaczyć jej efekt. 

Na początku lipca na sklepowych półkach pojawią się nowe wody witaminowe marki Oshee z dodatkiem wody kokosowej, w których tworzeniu Iga Świątek i cały jej team brali aktywny udział. 

Dlaczego Iga Świątek postawiła na kooperację z Oshee?

Najbardziej znana i utytułowana polska tenisistka, zapytana o powody, dla których zdecydowała się związać z marką Oshee, stwierdziła, że przesądziło o tym dążenie do tego samego celu oraz to, że marka i jej projekty – zwłaszcza ten z Wiedźminem – zawsze jej się podobały. 

– Było to coś nowego, orzeźwiającego i takie są też nowe napoje – stwierdziła Iga Świątek w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 19 czerwca w warszawskim kompleksie Fabryka Norblina. 

Tenisistka wyjaśniła, że osobą odpowiedzialna za kwestie związane ze składem napojów był Maciej Ryszczuk, ona sama bardziej skupiła się na smakach. Podkreśliła, że ważna była dla niej także niska zwartość cukru w produktach.

Wybór dwóch wariantów smakowych cytryna-limonka oraz truskawka-melon, które ostatecznie trafiły do sprzedaży został dokonany zespołowo. Zdecydowały o tym wyniki rankingu prowadzonego przez zawodniczkę, w którym swoje głosy oddawali także członkowie jej rodziny oraz znajomi. 

Jak Oshee ma zamiar wykorzystać współpracę z Igą Świątek?

Paweł Jacaszek, prezes firmy Oshee podkreślił, że Iga Świątek i jej team wykazali się dużym zaangażowaniem w ten projekt. – Pierwszy raz w historii mieliśmy do czynienia z tak wysokim poziomem aktywności w trakcie współpracy – powiedział. 

Stwierdził, że Iga Świątek posiada taki miks osiągnięć sportowych i cech osobowości, które czynią ją idealną kandydatką do roli ambasadorki marki Oshee. Pomimo młodego wieku jest osobą bardzo dojrzałą, doskonale wie czego chce, dodatkowo pozostaje skromna i to w obliczu tak wielkich sukcesów.

Prezes firmy Oshee zdradził również, że kontrakty podpisane z Igą oraz jej teamem mają charakter globalny. – Mamy zamiar wykorzystać popularność Igi i jej zasięgi do promocji naszych produktów nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Dotyczy to wszystkich rynków, na których dzisiaj jesteśmy obecni, czyli ponad 50 krajów, ale również rynków, na które dopiero mamy zamiar wejść – powiedział. 

Już w trakcie rozmowy z portalem wiadomoscihandlowe.pl Paweł Jacaszek dodał, że współpraca z Igą Świątek i jej teamem jest zakrojona na około dwa lata. W jej ramach wizerunek tenisistki pojawi się także na standardowych produktach marki Oshee, czyli na napojach izotonicznych oraz wodach witaminowych.

Prezes firmy nie wykluczył również, że do sprzedaży trafią kolejne produkty stworzone w kooperacji z pierwszą rakietą świata. 

 

19.06.2026 / 10:21
StoryEditor
HelloFresh wchodzi do Polski! Niemiecki gigant spożywczy: "Nie szukamy najtańszych”
HelloFresh buduje hub technologiczny w Warszawie

Niemiecki gigant foodtechowy HelloFresh rozpoczyna dużą inwestycję technologiczną w Polsce. Jak informuje serwis "XYZ", firma planuje zbudować w Warszawie jeden ze swoich najważniejszych globalnych hubów technologicznych, zatrudniający docelowo setki wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT.

W tym artykule przeczytasz:

  • HelloFresh inwestuje w Polsce. Warszawa wygrała walkę o globalny hub
  • Polska została wybrana ze względu na kompetencje, a nie koszty
  • Od foodtech do techfood. Technologia staje się sercem biznesu
  • HelloFresh to światowy lider rynku dostaw posiłków
  • Czy HelloFresh uruchomi działalność operacyjną w Polsce?

Polska znalazła się w centrum uwagi jednego z największych światowych graczy rynku foodtech. Niemiecki HelloFresh uruchamia nad Wisłą wielomilionowy projekt technologiczny, który ma obsługiwać globalne operacje firmy. Warszawa została wybrana jako lokalizacja jednego z najważniejszych hubów technologicznych grupy, a plany zakładają zatrudnienie setek specjalistów IT. 

HelloFresh inwestuje w Polsce. Warszawa wygrała walkę o globalny hub

HelloFresh zarejestrował spółkę w Polsce w 2025 roku. Początkowo rozwój działalności technologicznej prowadzony był we Wrocławiu, jednak po analizie potencjału rynku firma zdecydowała o skoncentrowaniu projektu w Warszawie.

Jak podkreśla w rozmowie z "XYZ" Assaf Ronen, członek zarządu HelloFresh odpowiedzialny za technologię, skala inwestycji będzie znacząco większa niż "kilka milionów euro”. Grupa nie ujawnia szczegółowych nakładów, ale deklaruje długoterminowe zaangażowanie na polskim rynku. 

Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 75% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

17.06.2026 / 12:40
StoryEditor
Opłata cukrowa w górę, napoje podrożeją jeszcze bardziej. Rząd odkrywa karty
Rząd dąży do podwyższenia opłaty cukrowej (fot. Łukasz Rawa)

Rząd Donalda Tuska planuje "aktualizację", czyli tak naprawdę podwyżkę tzw. opłaty cukrowej oraz objęcie nią kolejnych kategorii produktów. Twierdzi, że chce uszczelniać system i zwiększyć przychody NFZ. Dla konsumentów oznacza to następną falę podwyżek cen wielu napojów.

Projekt ustawy w tej sprawie został właśnie wpisany do wykazu prac legislacyjnych rządu. Ministerstwo Finansów, które przygotowuje nowe przepisy, przekonuje, że obowią...

Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 97% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

22. czerwiec 2026 03:20