Centra handlowe przestają być wyłącznie miejscami zakupów. Dla najmłodszych konsumentów coraz częściej stają się przestrzenią spotkań, rozrywki, pracy i spędzania wolnego czasu. Najnowsze badanie CBRE pokazuje, że pokolenie Z odwiedza galerie znacznie częściej niż starsi klienci i oczekuje od nich zupełnie nowych funkcji.
W tym artykule przeczytasz:
- Zetki najczęściej odwiedzają galerie
- Dlaczego młodzi wciąż chodzą do galerii?
- Co jest dziś ważniejsze niż zakupy?
- Omnichannel coraz istotniejszy dla klientów
- Pop-upy, wydarzenia i elastyczna oferta – tak dziś funkcjonują galerie
- Młodzi wyznaczają kierunek zmian dla handlu
Zetki najczęściej odwiedzają galerie
Z badania CBRE "Nowy konsument, nowe centra handlowe” wynika, że osoby z pokolenia Z należą dziś do najbardziej aktywnych odwiedzających galerie handlowe. Trzy czwarte przedstawicieli tej grupy pojawia się w centrach handlowych co najmniej dwa razy w miesiącu, a czterech na dziesięciu odwiedza je nawet raz w tygodniu.
To wyraźnie pokazuje, że mimo rozwoju e-commerce galerie nadal pozostają ważnym elementem codzienności młodych konsumentów. Powód wizyt jest jednak coraz mniej związany wyłącznie z zakupami.
