Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć ten artykuł.

19.10.2022 / 12:20
StoryEditor

Plebiscyt Perły Rynku 2022 rozstrzygnięty! Detaliści wybrali najbardziej obiecujące nowości produktowe i rozwiązania dla sklepów

Przedstawiciele firm-laureatów oraz jurorzy badania Perły Rynku FMCG na scenie (fot. mat. własne)
19 października ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji badań „Perły Rynku FMCG” i „Perły Rynku Kosmetycznego”. Przedstawiamy pełną listę nowych produktów i rozwiązań technologicznych, które praktycy handlu uznali za najbardziej obiecujące.

Perły Rynku to organizowany przez Wydawnictwo Gospodarcze (wydawcę portali wiadomoscihandlowe.pl i wiadomoscikosmetyczne.pl oraz magazynu „Wiadomości Handlowe”) cyklicznie od 2006 r. ogólnopolski niezależny plebiscyt branżowy, w którym detaliści wskazują najlepsze nowości spożywcze, kosmetyczne i chemiczne oraz rozwiązania dla sklepów. 

W tegorocznej edycji plebiscytu eksperckie jury złożone z przedstawicieli 65 wiodących sieci spożywczych, drogeryjnych i aptecznych oraz sklepów internetowych poddało wnikliwej ocenie blisko 100 produktów, zgłoszonych do dwóch prowadzonych równolegle projektów: „Perły Rynku FMCG” oraz „Perły Rynku Kosmetycznego”. 

Na podstawie ich opinii wytypowane zostały nowości, które mają największy potencjał sprzedażowy w poszczególnych kategoriach oraz mogą w dużym stopniu przyczynić się do poprawy efektywności działania i wyników finansowych sklepów (listę tych nowości zamieszczamy poniżej).

Statuetki i dyplomy dla laureatów, niespodzianki dla gości

Tegoroczna edycja plebiscytu Perły Rynku została oficjalnie podsumowana w trakcie spotkania odbywającego się 19 października w Warszawie w hotelu Courtyard by Marriott.

Jego najważniejszy punkt stanowiło wręczenie statuetek i dyplomów przedstawicielom firm nie tylko z Polski, ale też z Ukrainy, które stworzyły bądź odpowiadają za dystrybucję produktów uhonorowanych tytułami „Perła Rynku FMCG 2022” i „Perła Rynku Kosmetycznego 2022”. Na spotkaniu obecni byli także jurorzy, których głosami te tytuły zostały przyznane. 

Dodajmy, że trzech uczestników spotkania wyszło z niego z voucherami na kampanię kinową o wartości 15 tys. zł ufundowanymi przez firmę KinAds, a kolejnych 14 cieszyło się z kompletów srebrnej biżuterii ufundowanych przez firmę Ada-Plus. 

Wyniki badania „Perły Rynku FMCG 2022”

KATEGORIA MIĘSO I PRZETWORY MIĘSNE
Złoto: Smalec Stelmański Sierpc, P.P.U.H. Stelmański
Srebro: Kurczak Polski Certyfikowany, Grupa Drosed
Brąz: Produkty Premium Flexi Food, Polskie Mięso i Wędliny Łukosz

KATEGORIA SOSY MOKRE, MAJONEZY, MUSZTARDY, KECZUPY
Złoto: Krem czosnkowy Smak, Prymat
Srebro: Sos teriyaki z sezamem Sen Soy, Flavor Hub
Brąz: Musztardy smakowe Kami: musztarda z curry oraz musztarda z suszonymi pomidorami, McCormick Polska

KATEGORIA KARMY I PRZEKĄSKI DLA ZWIERZĄT
Złoto: Karma mokra Rafi Cat: z cielęciną, z indykiem, z kaczką oraz z tuńczykiem (saszetki 100 g), DNP
Srebro: Linia przekąsek Wanpy, Milton CDI
Brąz: Karma sucha dla dorosłych psów ras małych i miniaturowych poniżej 10 kg Pupil Prime Quality, bogata w wołowinę z wątróbką (720 g), Pupil Foods

KATEGORIA NAPOJE ZIMNE I GORĄCE
Złoto: Linia herbat Ceylon SPA Sir Adalbert’s, Adalbert’s
Srebro: Linia herbat Boże Narodzenie Sir Adalbert’s, Adalbert’s
Brąz: Herbatki ziołowo-owocowe Herbapol, Herbapol-Lublin

KATEGORIA SŁODYCZE
Złoto: Katarzynki w gorzkiej czekoladzie 72% (134 g), Fabryka Cukiernicza Kopernik
Srebro: Wafle Familijne BLACKcoco, Colian
Brąz: Linia żelków funkcjonalnych Gummley, Hempley

Ciąg dalszy listy na kolejnej stronie

13. czerwiec 2024 13:20