Oglądaj Wiadomości Handlowe w każdą środę o 10.30 na kanale BIZNES24 (fot. mat. własne)
W najnowszym odcinku Wiadomości Handlowych rozmawialiśmy o kondycji polskich sieci handlowych w dobie pandemii. Te notują rekordowe zyski, otwierają nowe sklepy i stawiają na marki własne. Rozmawialiśmy także o (braku) lojalności polskich klientów wobec sieci handlowych oraz o zbliżającym się wielkimi krokami Retail & FMCG Congress 2021, czyli najważniejszym wydarzeniu dla branży handlowej, które odbędzie się już 15-16 czerwca w formule online.
Wiadomości Handlowe tworzone są przez naszą redakcję we współpracy z Telewizją BIZNES24. Gospodarzem programu jest Michał Kokoszkiewicz.
Tym razem naszymi gośćmi byli:
- Marcin Poniatowski, członek zarządu Lewiatan Holding
- Łukasz Stępniak, redaktor naczelny portalu wiadomoscihandlowe.pl
Oglądaj premierowe emisje kolejnych odcinków w każdą środę w godz. 10.30-11 na antenie BIZNES24. Wszystkie odcinki będą także dostępne na portalu www.wiadomoscihandlowe.pl.
Kebab kraftowy rośnie na Pyszne.pl (fot. shutterstock/mat. prasowe)
Wokół kultowego ulicznego dania buduje się w Polsce nowa kultura kulinarna. Klienci platformy Pyszne.pl coraz częściej rezygnują z tanich propozycji na rzecz dań z segmentu kraft. Jeśli obecna tendencja wzrostowa się utrzyma, nadchodzące miesiące przyniosą skokowy wzrost zainteresowania tą kategorią gastronomiczną.
W artykule przeczytasz:
Jak hasło "kraftowy” napędza wzrosty zamówień o 43 proc.
Dlaczego lawasz zdominował formaty kebabów na Pyszne.pl
Które polskie miasta są re...
Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 97% tekstu
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.
Netto w Niemczech stawia supermarket z drukarki 3D (fot. Strabag + Sebastian Rennack)
U naszych zachodnich sąsiadów powstaje pierwszy na świecie supermarket w technologii druku 3D. Sieć handlowa Netto Marken-Discount wskazuje, że jest to rozwiązanie szybkie i pozwala na dużą elastyczność. Innowacyjny sklep będzie mieć aż 1700 mkw. powierzchni i pomoże sieci znacznie zredukować emisję CO2.
W artykule przeczytasz:
Jak powstaje dyskont Netto w technologii druku 3D?
Supermarket Netto z druku 3D – jaką ma powierzchnię?
Ekologiczny beton pomoże sieciom w raportowaniu ESG?
Jak powstaje dyskont Netto w technologii druku 3D?
W niemieckim Neubulach powstaje nowy sklep pod szyldem Netto Marken-Discount, jednej z największych sieci dyskontów w Niemczech, która należy do grupy Edeka. Jednak to, co wyróżnia nowy dyskont, to zupełnie nowa technologia budowy. Jest to pierwszy na świecie supermarket wykorzystujący druk 3D z betonu.
Inżynierowie, którzy odpowiadają za realizację projektu, podkreślają, że prace konstrukcyjne nad surowym stanem ścian, włączając w to złącza strukturalne, zakończono w ekspresowym tempie zaledwie czterech tygodni.
– W ciągu jednego dnia możemy wybudować aż 100 mkw ścian w technologii druku betonu – mówi jeden z inżynierów. Taka szybkość wynikała m.in. z zaangażowania na budowie jednocześnie dwóch robotów drukujących beton.
Wykonawcy wskazują także, że dyskont Netto w Neubulach jest przełomowy, ponieważ dotychczas technologia 3D służyła głównie przy realizacji mniejszych projektów pilotażowych czy budynków mieszkalnych. Teraz po raz pierwszy technologię wykorzystano w pełnej skali w budownictwie przemysłowym.
Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 67% tekstu
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.