30.05.2022 / 14:40
StoryEditor

Z warszawskiego poddasza do branżowej czołówki

Britenet od ponad 15 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT (materiał partnera)
Ich początek wyglądał podobnie do większości firm IT – zaczynali jednak nie w garażu, a na poddaszu na warszawskim Ursynowie. Dziś zatrudniają ponad 1000 osób, za chwilę będą w 10 miastach Polski, niedawno otworzyli biuro w Niemczech. Współpracują z największymi przedsiębiorstwami w kraju i zagranicą, rozwijają rynek komercyjny i publiczny. Britenet – co wnosi do polskiej branży IT?

Britenet od ponad 15 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT. Swoim partnerom biznesowym oferuje m.in. realizowanie projektów w blisko 50 technologiach oraz szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych oraz utrzymywania istniejących systemów. 

Sprawdzony partner biznesowy

Klienci, którzy decydują się na współpracę z Britenet, mogą liczyć na długotrwałe partnerstwo oparte na zaufaniu. Firma od kilkunastu lat z powodzeniem realizuje projekty dla klientów z Polski i zagranicy, m.in. z branży retail, w której współpracuje z wiodącymi sieciami handlowymi, takimi jak Eurocash czy Rossmann, usprawniając np. procesy związane z zarządzaniem dostawami, zatowarowaniem sklepów i rozwojem systemów IT.

Obecność w kolejnych miastach Polski

Dla Britenetu pracują osoby z różnych części kraju, a firma posiada centra kompetencyjne w pięciu miastach Polski: w Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Kielcach i Białymstoku. W 2022 roku, chcąc zapewnić swoim pracownikom komfort pracy, możliwość integracji i poznania współpracowników, postanowiono otworzyć kilka nowych biur. Pierwsze z nich działają już w Katowicach, Gdańsku i Łodzi

Miasta, na które się zdecydowaliśmy, to miejsca strategiczne — otwierają nas na nowe regiony kraju i stwarzają kolejne perspektywy rozwoju. Nowe biura to dopiero zalążek do powstania coraz to większych oddziałów w tych częściach Polski — mówi Michał Borny, CEO Britenet.

 

Krok dalej

Britenet umacnia swoją pozycję także na arenie międzynarodowej. Niedawno podjęto decyzję o ekspansji na rynek DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) i utworzono nowy oddziału firmy w Niemczech, w Mönchengladbach. Biuro powstało w grudniu 2021 roku w celu stworzenia ważnego połączenia pomiędzy partnerami biznesowymi Britenet GmbH a centrami rozwoju oprogramowania w Polsce. W przyszłości ma się stać niezależnie działającym oddziałem w ramach Grupy Britenet. 

Jakie są perspektywy rozwoju Britenet na rynku DACH? Czy ma szansę na stanie się ważnym graczem w tym regionie, a w konsekwencji – na arenie międzynarodowej? Zdecydowanie. Otwarcie biura w Mönchengladbach to bardzo dobre posunięcie, które przeniosło Britenet na wyższy poziom jako firmę. To element długofalowej strategii umiędzynarodowienia Britenet – mówi Thomas Tillman, Country Manager w Britenet GmbH.

Co dalej?

Przedsiębiorstwo skupia się nad rozwijaniem portfolio swoich usług w obszarze IT dla swoich klientów. Jednocześnie intensywnie prowadzi procesy rekrutacyjne w zakresie data science, Salesforce oraz technologii front- i back-endowych.
 

21. czerwiec 2024 19:47