22.12.2016/16:16

Adam Manikowski, Tesco Polska: Wojna cenowo-promocyjna na polskim rynku powoli wygasa

Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska zapowiada w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że chce o wiele bardziej racjonalnie wykorzystywać w swojej strategii narzędzie promocyjnej. Firma chce się skupić się na utrzymaniu stałego, konkurencyjnego poziomu swoich cen, rozwoju asortymentu i budowie lojalności klientów. - Mało kto walczy o lojalność klienta – głównie detaliści starają się przyciągnąć go do siebie właśnie niską ceną. Sieci to robią, bo widzą, iż takie działania przynoszą krótkoterminowe efekty. Ale na pewno nie będzie to trwało w nieskończoność. Jest pewien poziom rentowności, którego po prostu nie da się bardziej obniżyć – uważa Adam Manikowski.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • bonifacy 12.01.2017

    wojna cenowo-promocyjna wygasa? Może z perspektywy Tesco, które coraz bardziej traci na znaczeniu w Polsce ze swoimi cenami wziętymi z kosmosu. W normalnych sklepach ta wojna trwa nadal z korzyścią dla klienta.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.